Receta Gatimi

Kėto janė dhjetė reklamat mė tė mira tė vitit 2015 (Video)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Video Kėto janė dhjetė reklamat mė tė mira tė vitit 2015 (Video)

  Kurrė nuk ka qenė e lehtė, tė injorohet njė reklamė. Me shtimin e televizioneve kabllore, me rritjen shumė tė madhe tė reklamave nė blloqe dhe me pėrpjekjet e mundimshme pėr t’u lidhur me shėrbimet mobile, nuk ėshtė mė e sigurt nėse pėrdoruesit shikojnė atė se ēfarė pėrmban reklama.

  Dikur njerėzit i shijonin reklamat nga dhoma e ndejės pėrmes televizionit, por format moderne tė mediave kanė bėrė qė njerėzit tė ndryshojnė mėnyrėn si e shohin televizorin, se si i lexojnė lajmet, apo shikojnė nė internet.

  Kjo ka bėrė qė shumė agjenci tė ndjehen nė rrezik dhe tė marrin guximin tė shtyjnė limitet pėr tė bėrė diēka tė veēantė, nė mėnyrė qė tė dallohen nga tė tjerėt.

  Telegrafi ju sjell mė poshtė reklamat mė kreative tė kėtij viti qė kanė qenė larg pėrditshmėrisė dhe tė zakonshmes.

  SHTETET E BASHKUARA, KUNDĖR DHUNĖS SĖ ARMATOSUR – “SHITORJA E ARMĖVE”  Agjencia e marketingut Grey ka sjell nga afėr pamjet se si duket njė shitoreje armėsh, qė ėshtė hapur sė fundmi nė Manhattan. Secili model i armėve ėshtė i shėnuar kinse ėshtė pėrdorur si qitės nė masė, nė aksident shtėpiak, vrasje apo vetėvrasje.


  HYUNDAY – “NJĖ MESAZH PĖR NĖ HAPĖSIRĖ”  Cila ėshtė mėnyra mė e mirė qė njė 13-vjeēare tė komunikojė me babin e saj, i cili pėr njė kohė ishte nė Qendrėn Ndėrkombėtare tė Hapėsirės? Natyrisht, tė radhitni njė numėr tė veturave luksoze dhe t’i vozisni nėpėr rėrėn e shkretėtirės, duke bėrė shkronja kilometrike tė cilat shihen nga stratosfera. Mirė, kjo metodė nuk bėn nė praktikė, por megjithatė duket si njė shfaqje tė mrekullueshme. Hyunday ka fituar shumė pėrmes kėsaj reklame qė ka zgjuar vėmendje e madje dhe ka thyer edhe njė rekord Ginisi.

  AD COUNCIL – “DASHURIA NUK KA SHENJA”  Bukuria ėshtė thellė brenda trupit, ndėrsa po del se nuk ka mėnyrė mė tė lehtė pėr t’ju treguar njerėzve kėtė nė mėnyrėn mė tė thjeshtė. Nė njė reklamė tė bėrė pėr Shėn Valentin, shihen skelete tė ndryshme, qė vallėzojnė prapa njė ekrani me rreze X. Me tė dalė nga aty, shihet se shumė ēifte janė homoseksualė, tė racave dhe religjioneve tė ndryshme. Mesazhi i fshehur ėshtė: Hiqeni paragjykimin qė keni pėr grupe tė ndryshme dhe trajtojini tė gjithė nė mėnyrė njerėzore.

  GEICO – “E PASHMANGSHME”  Hulumtuesit kanė bėrė tė ditur se vetėm njė numėr i vogėl njerėzish i shikojnė reklamat deri nė fund, duke ndaluar menjėherė sapo del opsioni “kalo”. Por, Geico ka gjetur njė mundėsi tė tėrheq vėmendje, nė sekondat e para tė transmetimit. Reklama “E pashmangshme” ėshtė krijuar nga Martin Agency, e ku tėrė ngjarja ndodhė nė pesė sekondat e para. Mė pas aktorėt ngrihen, derisa gjithēka rreth tyre shembet.

  ATLANTIC GROUP – “37 DITĖT”  Kompania evropiane pėr ngrohje, Atlantic Group, e ka futur produktin e tyre nė atė qė duket tė jetė testimi mė ekstrem i njė ngrohėsi elektrik. Nė njė mal nė British Columbia, qė ėshtė mbi 8,000 metra lartė nivelit tė detit, ėshtė vendosur njė kub xhami me dy ngrohės elektrikė. Nė temperatura -30 gradė Celsius, pajisja arrin tė krijojė njė kopsht tė gjelbėruar pėr 37 ditė.

  COMCAST XFINITY – “EMILY’S OZ”  Versioni i vajzės sė verbėr shtatėvjeēare, pėr Oz-in, ėshtė kthyer nė njė reklamė tė mahnitshme me ndihmėn e animatorėve, dizajnerėve dhe artistėve tė grimit. Kompania e ka pyetur vajzėn Emily, se si do tė dukej vendi qė ndodhet diku prapa ylberit. Ekipi ka krijuar secilėn fjalė. Kjo reklamė ėshtė bėrė me qėllim tė ndihmojė njerėzit me nevoja tė veēanta.

  TALWAR BINDI – “PIKA QĖ SHPĖTON JETĖN”  Mungesa e jodit, njė gjendje qė ndikon nė shumė sėmundje tjera, ėshtė problem shumė i madh pėr miliona gra, nė pjesė rurale tė Indisė. Me kėtė rast, shoqata filantropike Grey Singapore, sė bashku me Talwar Bindi, kanė krijuar diēka qė do tė ndihmonte kėto gra nė baza ditore. Si rezultat ishte “Pikė qė shpėton jetėn”.

  VOLVO – “NGJYRA E JETĖS”  Prodhuesi i veturave ka vėnė vėmendjen tek rastet e shumta tė aksidenteve qė u ndodhin ēiklistėve gjatė natės. Ata e kanė krijuar njė sprej i cili ndriēon natėn, nė mėnyrė qė tė shihen kėta dhe tė shmanget pėrplasja.

  MTV – “EKIPI I BARDHĖ”  “A ėshtė ngjyra e lėkurės suaj ajo qė ju bėn tė mbeteni prapa? A jeni tė lodhur nga sistemi paragjykues nė baza ditore?”! Kjo reklamė ėshtė satirike, ku njė mashkull i bardhė tregon se si sillen tė bardhėt me tė tjerėt. Reagimet pėr kompaninė nuk kanė qetė tė gjitha pozitive: disa e kanė akuzuar se po hedh dritė mbi ēėshtje me rėndėsi, por MTV e ka prekur njė pik tė cilėn agjencitė tjera tė marketingut nuk e kanė arritur.

  CHEVY – REKLAMA PĖR SUPER BOWL

  Mirė, kjo ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė tėrhequr vėmendjen e shikuesit tė televizorit. Kompania e prodhimit tė veturave Chevy, i ka mashtruar miliona shikues tė Super Bowl-it, me anė tė kėsaj reklame 30-sekondėshe, duke menduar se kanė probleme me rrjetin kabllor. Qėllimi i kėsaj reklame ishte tė ilustrojė efektet e Wi-Fi-sė, si dhe pėr tė promovuar rrjetin e internetit brenda veturave Chevy. /Telegrafi/

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Shume te veēanta te gjitha!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Disa nga fotografitė mė tė mira tė vitit
  Nga vaaldr1n nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2015, 09:13 PM
 2. Keto jane sfondet e Windows 8
  Nga vaaldr1n nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2012, 02:52 PM
 3. Makinat mė tė mira tė vitit 2011
  Nga gjendar nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 03:10 PM
 4. Lojėrat mė tė mira tė vitit
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-12-2009, 07:01 PM

Etiketat pėr kėtė Temė