Google ka thėnė se konferenca e saj vjetore e zhvilluesve e njohur si Google I/O, kėtė vit do tė mbahet prej 18 deri mė 20 maj nė Kaliforni.

Drejtori ekzekutiv i Google, Sundar Pichai, personalisht ka njoftuar se konferenca e kompanisė dotė mbahet pikėrisht nė vendin e zhvilluesve.

Pikėrisht nė kėtė lokacion, Google e kishte mbajtur konferencėn e saj tė parė me zhvilluesit dhe programerė.

Pichai nuk ka dhėnė shumė detaje pėr ngjarjen, mirėpo ėshtė lėnė tė nėkuptohet se kėtė vit kompania do tė mundohet ta bėjė kėtė ndodhinė mė tė madhe tė industrisė.