Receta Gatimi

Lepuri i madh sa njė qen (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Pinguin Lepuri i madh sa njė qen (foto)

  Nisur nga pėrmasat qė ka, Atlas nuk ėshtė njė lepur shtėpie. Padronja e tij nuk ėshtė mė nė gjendje tė kujdeset pėr tė, pasi tashmė kafsha ėshtė rritur dhe ėshtė bėrė e madhe sa njė qen.

  Ai peshon rreth 6 kilogramė dhe pėr kėtė arsye vajza e re i ka kėrkuar ndihmė Shoqatės skoceze pėr parandalimin e dhunės ndaj kafshėve, nė Glasgou pėr tė gjetur njė sistemim.

  Menaxherja e qendrės, Anna O’Donnell ka shpėrndarė njė komunikatė nė tė cilėn lepuri pėrshkruhet si kurioz dhe miqėsor, nė kėrkim tė ledhatimeve dhe afrimitetit me njerėzit.

  “Natyrisht, kėrkohet dikush qė tė ketė shtėpinė e duhur, me njė hapėsirė tė konsiderueshme dhe qė tė kujdeset me pėrkushtim pėr lepurin”, sqaron O’Donnell.

  Atlas, emri i kafshės, pritet tė rritet sėrish, edhe pse ėshtė ende larg arritjes sė pėrmasave tė lepurit gjigand qė mban rekordin e Guinness, me njė peshė thuajse 23 kilogramė.

  / Top Channel 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19
  Edhe veshet i paska sa fytyre e asaj goces.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hulk, Pitbulli mė i madh nė botė (foto/video)
  Nga vaaldr1n nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2015, 08:02 PM
 2. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-07-2014, 12:59 AM
 3. Armiku me i madh i njeriut?
  Nga medlina nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 08-06-2012, 06:21 PM
 4. Foto: Lepuri me i madh ne bote
  Nga URTESIA nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-05-2011, 09:58 PM
 5. Lepuri me veshet me te gjate ne Bote
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2008, 11:45 AM

Etiketat pėr kėtė Temė