Receta Gatimi

Pichai, shefi ekzekutiv mė i paguar nė SHBA


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Smile Pichai, shefi ekzekutiv mė i paguar nė SHBA  Sundar Pichai, shefi ekzekutiv i Google ėshtė mė i paguari nė SHBA nė postin e tij.


  Ai ka fituar plot 199 milionė dollarė nė aksione. Pichai u bė shef ekzekutiv i motorit tė kėrkimit, pas krijimit tė ‘prindėrit’ tė tij, Alphabet.

  Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, sipas Forbes kanė krijuar njė pasuri pėrkatėsisht prej 34.6 miliardė dollaė dhe 33.9 miliardė. Sipas Komisionit amerikan tė sigurisė dhe tė Letrave me Vlerė, 43-vjeēarit Pichai iu dhanė 273.328 aksione Alphabet mė 3 shkurt, me njė vlerė totale prej 199 milionė dollarė. Ky ēmim i ri aksionesh e bėn pasurinė e pėrgjithshme tė Pichai 650 milionė dollarė.

  Sundar Pichai iu bashkua kompanisė mė 2004, dhe fillimisht drejtonte menaxhimin e produkteve pėr njė numėr klientėsh tė Google, pėrfshi dhe Google Chrome dhe Chrome OS,dhe mė pas pėrgjegjės pėr Google Drive.

  / Top Channel

 2. #2
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  i adhuroj keta njerez kaq inteligjente e kaq te zote....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Bashkėthemeluesi i Twitter jep dorėheqje nga detyra e shefit ekzekutiv
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 06:01 PM
 2. Shefi i ri i HP-sė thekson se softueri do tė jetė prioritet
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-10-2010, 10:01 PM
 3. Akuzuesja e ish shefit ekzekutiv tė HP-sė, paraqitet nė skenė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-08-2010, 04:10 PM
 4. Njė ekzekutiv i lartė i Apple largohet “me dėshirė” nga puna
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-08-2010, 06:15 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-10-2009, 07:57 PM

Etiketat pėr kėtė Temė