Google e ka krijuar njė alternativė tė re pėr tė gjithė ata qė duan tė ruajnė pėrmbajtjen pėr lexim tė mėvonshėm.

Tipari i ri ėshtė njė shtesė nė Google Chrome, e cila ėshtė e ngjashme me aplikacionet sikurse Pocket.

Sipas OMG! Chrome thuhet se Google e ka lėshuar kėtė tipar pa bėrė shumė bujė, por funksioni i ri thuhet se ėshtė shumė i dobishėm pėr gjetjen dhe ruajtjen e pėrmbajtjes sė preferuar online.

Madje, uebfaqet e preferuara mund tė ruhen nė njė vend qėndror. Pėr ta ruajtur pėrmbajtjen e preferuar, ju vetėm duhet tė klikoni mbi ikonėn me yll, dhe mė pas ju mund t’i ktheheni kėsaj pėrmbajtje pėr shfletim pėrmes klikimit nė google.com/save.