Receta Gatimi

Google Chrome arrin nė 1 miliard pėrdorues aktivė nė muaj


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Bota Google Chrome arrin nė 1 miliard pėrdorues aktivė nė muaj  Google e ka lėshuar pėrditėsimin e 50-tė tė Chrome, dhe pėr ta festuar kėtė arritje, kompania ka publikuar edhe njė infografikė e cila jep disa statistika shumė interesante pėr shfletuesin e famshėm.

  Gjiganti i kėrkimit ka njoftuar se ka arritur tė ketė mė shumė se 1 miliardė pėrdorues mujor aktivė nė Chrome, shfletuesin qė tashmė ėshtė nė treg pėr rreth 8 vjet.

  Nė nėntor tė vitit tė kaluar, Chrome kishte thėnė se ka arritur tek 800 milionė pėrdorues, ndėrsa tani ėshtė tek mė shumė se 1 miliardė njerėz nė pėrdorim.

  Google thotė se Chrome ngarkon 771 miliardė faqe ēdo muaj. Nė sajė tė kėrkimit autocomplete, shfletuesi edhe na shpėton nga tė shkruarit e 500 miliardė karaktereve nė muaj.

  Kjo ėshtė mė shumė se 186,528 vjet tė shtypjes sė shkronjave, bazuar nė shpejtėsinė mesatare prej 30 fjalėve nė minute. Funksioni i ruajtjes sė tė dhėnave nė Chrome gjithashtu ruan mė shumė se 2 milionė gigabajt.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Wow, vertet ka bere shume progres! Dhe te thuash qe "Google" ishte nder te fundit qe nxorri nje browser.... Dhe pse tani po provon VIVALDI

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook Messenger arrin nė 900 milionė pėrdorues, shton funksione si tė SnapChat
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2016, 01:28 PM
 2. WhatsApp tani ka 800 milionė pėrdorues aktivė
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2015, 12:54 PM
 3. YouTube tani ka 1 miliard pėrdorues
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-03-2013, 10:26 PM
 4. 2012: Facebook bėhet gati pėr 1 miliard pėrdorues
  Nga gjendar nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-01-2012, 08:33 PM
 5. Rreth njė miliard pėrdorues preken nga “krimbi” nė IE
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 03:41 PM

Etiketat pėr kėtė Temė