Njė ditė pas hapjes zyrtare tė sheshit “Skėnderbej”, ai ka qėnė njė nga pikat mė tė vizituara tė Tiranės.

Qindra qytetarė apo dhe turistė tė shtyrė nga kureshtja kanė parė sheshin simbol tė bashkimit tė shqiptarėve.

Pėrveē sheshit i cili shėrben tashmė vetėm si pedonale, interes pėr vizitorėt e shumtė kanė qenė shatėrvanėt si edhe pjesa e gjelbėruara dhe pyllėzuar rreth sheshit.

Natyrisht qė nuk kanė munguar as grupe tė shumta turistėsh tė huaj, duke e kthyer tashmė sheshin kryesor tė shqiptarėve nė njė atraksion tė mirėfilltė turistik.

Sheshi u hap tė shtunėn nė mbrėmje pėrmes njė ceremonie madhėshtore, ndėrsa grupe folklorike nga tė gjitha trojet shqiptare mbajtėn tė mbėrthyer deri nė mesnatė mijėra qytetarė.

/ Top Channel