Receta Gatimi

WhatsApp sė shpejti nuk do tė funksionojė nė kėta Smartphone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26

  Ide WhatsApp sė shpejti nuk do tė funksionojė nė kėta Smartphone  Aplikacioni pėr shkėmbime mesazhesh, audio dhe video biseda, WhatsApp ka pėrditėsuar listėn e telefonave tė menēur nė tė cilėt nuk do tė vazhdojė tė funksionojė sė shpejti.

  Nė tentim pėr tė ofruar shėrbime mė tė mira pėr klientėt, ky aplikacion sė shpejti nuk do tė funksionojė nė disa pajisje, ku mė poshtė mund ta gjeni listėn e plotė tė tyre, transmeton Telegrafi.

  Nė WhatsApp thonė se nuk planifikojnė tė zhvillojnė mė tej sistemin pėr kėto sistem operative:

  • Versionet mė tė vjetra sesa 2.3.3 Android.
  • Windos Phone mė tė vjetėr se 8.0
  • iPhone 3GS/iOS 6
  • Nokia Symbian S60
  • Black OS dhe BlackBerry 10


  Pėr sistemet tjera operative, ju nuk do tė jeni nė gjendje tė hapni llogari. Megjithatė, ju do tė mund tė pėrdorni aplikacionin nėse tashmė e keni tė instaluar nė:

  Nokia S40 do tė funksionojė deri mė 31 dhjetor 2018

  Versionet Android 2.3.7 do tė jenė tė disponueshėm pėr pėrdorim deri mė 1 shkurt tė vitit 2020

  iOS 7 do tė funksionojė deri mė 1 shkurt tė vitit 2020

  Nėse aktualisht jeni duke pėrdorur sisteme tjera operative mė tė vjetra, WhatsApp ju rekomandon ta pėrditėsoni versionin e tij siē figuron mė poshtė:

  • Android OS 4.0+
  • iPhone iOS 8+
  • Windos Phone 8.1+


  Mbajeni nė mend se WhatsApp mund tė aktivizohet nė vetėm njė numėr telefoni dhe vetėm nė njė pajisje.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19
  Pėr tė patur njė llogari nė WhatsApp duhet tė kesh njė numėr telefoni dhe njė telefon tė zgjuar, por mund tė aksesohet edhe nė programe tė tjerė nė kompjuter si pėr shembull:
  1. Programi i WhatsApp pėr Desktop
  2. Programe nga kompani tė treta, qė pėrfshijnė WhatsApp dhe tė tjera.
  3. Shfletuesit e internetit nepermjet adreses "https://web.whatsapp.com/"

  Qė tė pėrdorėsh WhatsApp nė kompjuter duhet tė plotėsosh kushtet:
  1. Tė kesh tė hapur WhatsApp nė telefon (i lidhur ne internet)
  2. Zgjidh opsionin nė telefon "Menu - Settings - WhatsApp Web"
  3. Nėpėrmjet kamerės sė telefonit skano kodin QR qė gjendet nė faqen Web.

  Kujdes nė moment qė shkėput internetin nga telefoni gjithashtu do tė shkėputet edhe aksesimi i WhatsApp nė kompjuter.

  Personalisht e kam tė hapur WhatsApp nė komjuterin e punės dhe tė shtėpisė. Nuk kam dijeni nėse ka ndonjė kufizim nė numrin e komjuterave nė tė cilin mund tė mbash hapur llogarinė e WhatsApp.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. WhatsApp se shpejti edhe me video-thirrje? (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-01-2016, 12:52 PM
 2. WhatsApp sė shpejti mund tė vijė edhe pėr Desktop (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2014, 11:13 AM
 3. WhatsApp sė shpejti me thirrje me zė (VoIP)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-09-2014, 06:49 PM

Etiketat pėr kėtė Temė