Apple pritet tė organizoj njė ngjarje nė fund tė marsit dhe njė nga pajisjet qė mund tė prezantohet ėshtė AirPod tė gjeneratės sė dytė.

Ndėrsa gjithēka ėshtė ende nė fazėn e zhurmės, Applesfera raporton qė burimet nė zinxhirin e furnizimit morėn njė dokument duke vėnė nė dukje se AirPods fillestare do tė ndėrpriten nė mars.

Faqja e internetit spekulon se kjo ėshtė pėr shkak se AirPods 2 mund tė lansohet kėtė muaj, ndoshta pėr tė dalė nė shitje vetėm disa ditė pas ngjarjes sė zbulimit.

Ndėrkohė qė Apple ka mbetur krejtėsisht e heshtur nė ēdo gjė qė ka tė bėjė me AirPod-ėt e ri, @OnLeaks zbuluan nė shkurt se “AirPods tė ri me ngjyra tė reja” priten kėtė vjeshtė, ndoshta sė bashku me gjeneratėn e iPhone 2019.

Nga ana tjetėr, ajo qė Apple mund tė prezantojė nė ngjarjen e marsit ėshtė njė pajisje tė re tė ngarkimit pa tel pėr AirPods qė do tė mbėshteste gjithashtu modelin e gjeneratės sė parė.

Deri nė kėtė pikė, shumė pak dihet pėr ngjarjen e Apple nė mars, por fabrika e thashethemeve spekulon se kompania mund tė shfaq edhe njė iPhone SE tė gjeneratės sė dytė.