Receta Gatimi

Solus 4.0 Fortitude


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19

  Solus 4.0 Fortitude  Solus OS ėshtė njė sistem operativ Linuks i tipit Rolling Release.
  Ky sistem ėshtė i pavarur dhe i ndėrtuar nga themelet. Zhvilluesit e Solus OS janė edhe zhvilluesit e Desktop-it Budgie, i cili ėshtė i bazuar ne Gnome, por i bėrė me familjar pėr pėrdoruesit e rinj qe vijnė nga Windows, ose qė pėlqejnė ndėrfaqjen e Windows.  Faqja zyrtare:

  Zyrtarisht ofrohet ne tre variante:

  Solus Budgie

  Solus Gnome

  Solus Mate

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Poshnjari
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  41
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Interesant duket

+ Pėrgjigju tek Diskutimi