Pas A30 dhe A50, kompania sot shtoi edhe njė tjetėr telefon nė formacionin e tyre: A70.

Pika mė e rėndėsishme e shitjes sė telefonit duhet tė jetė ekrani i madh Super-AMOLED me njė FHD + (2400 x 1080) prej 6.7 inē dhe njė raport rreth 20: 9, i pėrsosur pėr shikimin e filmave nė lavdinė e tyre tė gjerė.

Ky ekran ėshtė nga linja e kompanisė Infinty-U, qė do tė thotė se ka njė hapėsirė tė vogėl gjysėm rrethore nė krye tė qendrės sė telefonit pėr vendosjen e kamerės.

Vendosur brenda ėshtė njė kamera selfie 32MP me njė aperturė f / 2.0.

Mbrapa, telefoni ka njė konfigurim tė trefishtė me njė aparat fotografik kryesor 32MP tė integruar me njė sensor thellėsie 5MP dhe njė sensor ultra tė gjerė 8MP.

Telefoni ėshtė mundėsuar nga njė procesor okta-core pėr tė cilin ende nuk dihet cili ėshtė, dhe njė bateri prej 4,500 mAh qė duhet tė ofrojė shumė energji gjatė gjithė ditės.

A70 gjithashtu mbėshtet “Super-Fast Charging” deri nė 25W, qė ėshtė edhe mė shumė energji sesa variantet jo 5G tė serisė S10 tė kompanisė.

Nė anėn softuerike tė gjėrave, A70 do tė mbėshtesė listėn e zakonshme tė aplikacioneve Samsung si Knox, Samsung Pay dhe Samsung Pass.

Ēmimi dhe disponueshmėria nuk janė zbuluar nga Samsung nė njoftimin e tyre, por kompania po premton tė na njoftojė mė shumė nė “A Galaxy Event” tė tyre mė 10 prill.