Receta Gatimi

Learn Albanian Language / Mesoni Shqip online.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e Llokumi_NY
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  4
  Reputacioni
  0

  Learn Albanian Language / Mesoni Shqip online.

  Hi All!

  Are you interested to learn Albanian language.
  Online classes with LIVE Albanian Language Teachers.

  http://www.learn-albanian.com

  Learn Albanian from the comfort of your home.
  Contact and chat now with your teacher.
  ___________________________

  Gjuha shqipe.

  Mesoni gjuhen shqipe.
  Kjo eshte nje insme per ceshtjen tone kombetare.
  Ju lutem perhapini kete website http://www.learnalbanianlanguage.com

  Ketu mund te diskotojme per problemet dhe nevojat qe kemi per gjuhen shqipe.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e emirarm
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  22
  Reputacioni
  0

  Re: Learn Albanian Language / Mesoni Shqip online.

  Albanian links
  Albanian World - online lessons, Albanian translations of world literature, etc
  http://www.cezarkurti.com/

  About Albanian
  http://www.albanianoverview.com/
  http://www.geocities.com/albaland/vocabulari.html
  http://www.arikah.net/encyclopedia/Albanian_language

  Online Albanian lessons
  http://www.learnalbanianlanguage.com

  Vocabulary
  http://www.travlang.com/languages/cg...langchoice.cgi - *with audio files*
  http://eleaston.com/albanian.html
  http://www.albanian.ca/vocabulary.htm
  http://www.intervarsitynw.org/AlbanianVocab.htm

  Grammar
  http://www.seelrc.org:8080/grammar/p...bookmarked.pdf - *very useful*
  http://www.verbix.com/languages/albanian.shtml

  Games, tests, lessons
  http://www.transparent.com/games/wor...=albmonths.uwl

  Online Albanian dictionary
  http://www.argjiro.net/fjalor/
  http://www.lingvosoft.com/Albanian-English-Dictionary/
  http://www.ectaco.co.uk/English-Albanian-Dictionary/

  French - Albanian Phrasebook
  http://france.kosovo.free.fr/HTML/glossaire.htm

  Albanian - Spanish & Spanish - Albanian Dictionary
  http://www.foreignword.com/dictionary/Albanian/

  Albanian - Swedish & Swedish - Albanian Dictionary
  http://lexin.nada.kth.se/sve-alb.shtml

  Albanian-English Electronic talking dictionaries
  http://www.ectaco.com

  Online Albanian radio
  http://www.radioezeta.com
  http://www.bbc.co.uk/albanian/
  http://rtsh.sil.at/online.htm
  http://www.europaelire.org/

  Online Albanian newspapers
  http://www.shekulli.com.al
  http://www.zeripopullit.com
  http://www.kohajone.com

  Instructional Books
  Oxford Albanian-English Dictionary (Paperback)
  Albanian: Learn to Speak and Understand Albanian with Pimsleur Language Programs
  Learn Albanian: Mesoni Shqip
  Colloquial Albanian (Colloquial Series)
  Standard Albanian: A Reference Grammar for Students (Hardcover)

 3. #3
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Re: Learn Albanian Language / Mesoni Shqip online.

  Flm per keto adresat

 4. #4
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18

  Re: Learn Albanian Language / Mesoni Shqip online.

  nqse doni te mesoni shqip mund tju ndihmoje edhe une...

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Learn Albanian Language / Mesoni Shqip online.

  ne nje fare menyre ksaj i thon hajde bab te mesoj arrat

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Rrofsh per keto webat.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. LingvoSoft Albanian !!!!!
  Nga miri01 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-07-2012, 08:56 AM
 2. Language Learning on line !!!!
  Nga bessy nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 01:45 PM
 3. The Sexiest Albanian Female Celebrities
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-11-2007, 03:39 PM
 4. Kartona - FAMILY GUY in albanian
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-07-2007, 08:05 PM
 5. Learn Albanian language / Mesoni Shqip
  Nga Llokumi_NY nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-05-2007, 11:19 AM