Receta Gatimi

Lypsat


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
  1. #1
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Lypsat

    C'mendim keni per lypsat kur i shikoni ne rruge?
    Lypsat jane per te meshiruar apo perbuzur?
    Lypes behesh nga nevoja apo se nuk ke deshire te punosh?

  2. #2
    i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
    Anėtarėsimi
    Jan 2007
    Vendndodhja
    Durrės
    Postime
    1,351
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    19

    Re: Lypsat

    Me vjen gjynah kur i shikoj.
    Here pas here u jap ndonje lek.

  3. #3
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Lypsat

    Nuk e di cfare behet anej nga logjja jote mi kuklla! Por ketej nga lagjja jone eshte bere zanat me vete lypslliku!
    Kane arritur deri aty sa te vene hekura te jashtem ne kembe, ose me keq akoma, ti presin kembet per te bere te tjeret te ndjejne keqardhje!
    Ka dhe nga ata qe nxjerrin femijet e tyre te sapolindur ne rruge per kete pune! Te kem gje ne dore une, i heq te drejten per te mbajtur ate femije, dhe i fus dhe nje dore burg "prindit" se vetem prind nuk eshte!

    Gjithsesi! Edhe nese nuk do ishte keshtu, une nuk kam qene dhe nuk do behem ndonjehere pro lypsllikut! Ai qe do, mund te gjeje nje pune dhe te beje nje jete normale! Dmth, une nuk e toleroj aspak kete fakt!

  4. #4
    Kung_Fu 35% Maska e daku323
    Anėtarėsimi
    May 2007
    Vendndodhja
    Tir
    Postime
    1,780
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Lypsat

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga genti23
    Me vjen gjynah kur i shikoj.
    Here pas here u jap ndonje lek.
    Gento! Si te duket kjo? I jep lek ksaj ti?


  5. #5
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19

    Re: Lypsat

    Lypsa ka kudo ne bote, une zakonisht as qe ja hedh syte fare dhe nuk dua te mendoj per ta. Sot si ka ardhur koha vetem ai qe nuk do nuk nxjerr nje kafshate buke me djersen e tij dhe dinjitetin e tij. Shumica e ketyre "lypsave", kane zgjedhur kete rruge fitimesh pasi ne shumicen e rasteve ju del me mire se te punojne.

    Ketu ne qytetin ku jetoj une, eshte nje burre rreth 50 vjec, ta shikosh me dy faqe te kuqe si molla star king, mban pak mjeker. Gjate nje kontrolli te asistencave te ndryshme rezultoi se kish 4 shtepi, dhe nje te 5 ne rindertim e siper.
    Gjithashtu nje plake qe njihej ne athine si lypsarja me e vjeter e athines, kur vdiq policia i gjeti ne shtepi nje dyshek te mbushur plot me para, bile dhe nga ato qe nuk kishin me vlere pasi pas 70 dhrahmite greke kishin ndryshuar si vlere.

  6. #6
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
    Anėtarėsimi
    Dec 2007
    Postime
    185
    Reputacioni
    0

    Re: Lypsat

    Jam shume dakort me mendimin qe ka dhene Daku.
    Keta "lypsare" jane te keqinjte e vetvetes. I kane te gjitha mundesite per te punuar.

  7. #7
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Lypsat

    sic thone dhe anetaret me siper lupslliku vjen sepse ata nuk duan te punojne. para ca vitesh ne tirane mu perpara xhamise rrinte nje vajze e shendosh, ajo sapo te bente 500 lek te vjetera(50 lek te reja) shkonte me vrap tek te lodrat qe kanr qene te sheshi ku ishte busti i Enver Hoxhes. per mendimin tim me e ndershme ka qene te dilja me nje kuti ne dore dhe te shisje cigare si shume femije. por kjo jo e ndershme nga ana e shume prinderve qe detyronin femijet te shisnin edhe bile duke ii heqeur nga shkolla me preteksin kushte e keqia ekonomike dhe nga ana tjeter baballaret rrinin gjith diten ke klubi. me kenaqesi do ti jepja ndonjerit qe do te shkruante si njeri keru " nuk kam pare, me pihet nje birre, ju lutem me jepni 1$ sa per nje birre"...lol...

  8. #8
    i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
    Anėtarėsimi
    Jan 2007
    Vendndodhja
    Durrės
    Postime
    1,351
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    19

    Re: Lypsat

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga genti23
    Me vjen gjynah kur i shikoj.
    Here pas here u jap ndonje lek.
    Gento! Si te duket kjo? I jep lek ksaj ti?

    <div align=''></div>
    Jo kesaj nuk i jap.
    Po ti Daku.

  9. #9
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Une personalisht jam kunder lypsave, edhe pse ndonjehere u kam dhene dicka. Ata bien aq poshte per te fituar para nga keqardhja e njerezve, saqe jane te afte te presin gjymtyret e tyre. Shpeshhere jane bere dhe fushata sensibilizuese per njerezit qe te mos japin "ndihma" per kete kategori njerezish, pasi nga studimet e bera kane rezultuar qe ata kane nje jete shume te mire financiare.

  10. #10
    i/e rregjistruar Maska e denipavla
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Postime
    7
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    eshte pak si shaka te thuash por lypsat ndahen ne kategori. Ne pergjithesi personave qe jane handikap dmth qe i mungon ndonje gjymtyre u jap por atyre qe jane ok nuk u jap vetem ne rastet kur jane femije te vegjel

  11. #11
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    me njerin e kam inatin ishte njeher nje lyps edhe une po kaloja aty por ai ishte i vogel reth 12 vjec me erdhi gjyna edhe i dhash 100lek edhe i thash shko mer nonje gje per te ngrene ,,, kur u ktheva nga rruga e shikoj ate kishte bler paket duhani edhe po pinet paf puf ..........

  12. #12
    i/e rregjistruar 10% Maska e nafaka
    Anėtarėsimi
    Feb 2007
    Vendndodhja
    KOSOV
    Postime
    21
    Reputacioni
    0
    Qudi kam takuar shum lypsa,po qe me se shumti me vret ne zemer kur shoh femi zoti i ruajt,po te mjert qka din ata,po qka ti besh jetojm ne nje shoqri e cila nuk qan koken per femij se po te ishte shoqria si duhet nuk do te vinte dita qe ti shohim femit lypsa ne rug....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi