Receta Gatimi

3.3 - Si tė vendos njė foto-imazh nė Forum


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 26
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Post 3.3 - Si tė vendos njė foto-imazh nė Forum

  Si tė vendosim Imazhe nė Forum

  Lirenti.com ka vene ne dispozicion faqen http://images.lirenti.com pėr ngarkimin e imazheve ne forumin.

  Perdorimi eshte teper i thjeshte, ku ju mund te ngarkoni Foto dhe Video (max 7 megabyte) nga kompjuteri juaj. (rregjistrimi nuk eshte i nevojshem, por mund ta beni ate per te organizuar me se miri fotot qe ju ngarkoni)

  Hapi 1
  Vizitoni faqen http://images.lirenti.com
  Hapi 2
  Zgjidhni imazhet qe doni te fusni ne forum dhe klikoni Host.
  Hapi 3
  Kopjoni Forum Code siē tregohet ne imazh.

  Hapi 4
  Hapni faqen e postimit dhe kaloni kodin e kopjuar.  -------------------------------------------------------------------------------

  Si te vendosim foto ne Albumin Fotografik!

  Hapi Pare: Klikoni mbi menu "Album" dhe me pas "Krijo nje album te Ri".
  Hapi i Dyte: Shkruani Titullin dhe Pershkrimin e Albumit.
  Hapi i Trete: Klikoni mbi "Ngarko Foto"  Tek dritarja qe hapet, klikoni mbi "Shto Files"  Pasi te keni zgjedhur fotot qe deshironi te vendosni klikon mbi Ngarko Files
  Mbyllni dritaren dhe shpetoni ndryshimet duke vene nje pershkrim per file qe vendoset!


  Per ēdo paqartesi mos hezitoni te na kontaktoni

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Upload imazhe dhe video falas!

  Video Guida per Fotot nga Albumi:

  VIDEO GUIDA:  Nga adresa http://images.lirenti.com mund te vendosni video dhe fotot tuata te preferuara falas.

  Kete sherbim per te gjithe anetaret e portalit dhe me gjere. Sherbimi eshte falas dhe mund te hosti ne serverat tane ēfaredo materiali Multimedial.

  Gjithashtu siē shpjegohet ne postimin siper mund te vendosni fare thjesht imazhe dhe video ne temat dhe postimet e ketij forumi.

  Per ēdo probleme apo shpjegime mund te na kontaktoni nga forma perkatese.

  Stafi i Bordit!
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 20-04-2010 mė 01:43 PM. Arsyeja: video

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18
  shume e thjesht eshte. Falaminderit

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e rrugaci i vogel
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  166
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16


  Hera e pare qe po e provoj me vendos nje imazh te shoh ne e kam kuptuar tamam proceduren.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 08-03-2009 mė 09:35 AM. Arsyeja: nuk eshte nevoja te shtypesh IMG

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Flavita Fraoulita
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  14
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0


  hey shume e thjeshte...flm

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0


  Hmm hera e par e leht Procedura

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e thekingofcs
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  n'forum
  Postime
  35
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e thekingofcs
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  n'forum
  Postime
  35
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  me te vertet e thjesht proēedura thnx

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e drinihack
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  16
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ka edhe tjera weba per uploadim te fotove
  www.tinypic.com

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Mua me duket shume e veshtire ndoshta ngaqe eshte procedure e gjate. Me falni, por nuk po mundem ta bej dhe dua te botoj foto. Megjithate, nuk ka gje.
  Arda!

 11. #11
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ardona Lexo postimin
  Mua me duket shume e veshtire ndoshta ngaqe eshte procedure e gjate. Me falni, por nuk po mundem ta bej dhe dua te botoj foto. Megjithate, nuk ka gje.
  Arda!
  Ardona, po te ndjekesh me kujdes shigjetat tek fotot me lart eshte shume e thjeshte. Provoje dhe nese ngec diku te ndihmojme ne.

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ndiqni dhe Videon per te vendos foto ne album.

  Nqs do te vendosesh foto ne profil kliko kete link: http://www.lirenti.com/profile.php?do=editavatar

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  E sqaroj un me thjeshte ndiq shigjeten e kuqe pastaj ate te gjelbert dhe me ne fund ate te verdhen

  Kjo ketu mund te jet me e lehte sic e ka sqaruar RENI http://www.lirenti.com/profile.php?do=editavatar

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  weeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca paskam ber ...kte postimin ktu lart desha ta beja tek bb4 si ta leviz tani??????

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  u krye labe flm

 16. #16
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  u krye labe flm
  flm ty renix

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Ja dhe nje video guide kush mund te kete veshiresi:

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  teper mire e spjeguar dhe ne detaje !

  Faleminderit ReniX

 19. #19
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Mungojne disa imazhe ne fillim te postimit!

  Flm per shpjegimin!

 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e keit
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po ne profil si vendosen fotot?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. 3.4- Si tė vendos njė Tabel gjatė postimit nė Forum
  Nga ReniX nė forum Guida dhe Kushtet e Pėrdorimit
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-02-2012, 07:23 PM
 2. Pseee?? Foto e avatarit ne forum?
  Nga dDiana nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-12-2011, 10:27 PM
 3. Si te vendosim nje foto ne forum
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-01-2010, 06:09 PM
 4. Si tė postojmė njė foto nė forum
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-04-2009, 07:04 PM
 5. VIDEO - Si te zvogelojmė nje imazh/foto?
  Nga ReniX nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-11-2007, 06:43 PM