Receta Gatimi

Per emigrantet: A ju mungon vendlindja?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e F-B-K
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  44
  Reputacioni
  0

  Per emigrantet: A ju mungon vendlindja?

  mua me mungon shum

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  18

  Re: per emigrantet a ju mungon vendlindja

  Kam ikur nga vendi im prej shume shume vitesh tashme, u rrita ne vend tjeter, ne vendlindjen time kam kujtimet e vegjelesie te rinise, miqte e shkolles dhe te lagjes, qe tashme mbaj kontakte elektronike me ta pasi dhe ata jane spostuar. Kam nostalgji per vendin tim por nuk me mungon, tashme jam mesuar, dhe vendi im eshte atje ku eshte shtepia ime, dhe shtepia ime eshte ketu ku jam une.

  Pak rendesi ka se c'gjuhe flas ne ambjentet e jashtme gjuha eshte vetem nje mjet komunikimi sic eshte makina per te levizur, e rendesishme eshte te jetoj e lumtur dhe te kem mundesine te bej ate qe dua, te jem e lire te shkoj ku te dua, une per 2 ore jam ne shqiperi. Tashme bota eshte shume e vogel per te me munguar.

  Mjaft persona jane zhvendosur nga nje qytet ne tjetrin, kane lene miq, zakone, kujtime diku, nuk mendoj se dhe ata qe jane spostuar brenda shqiperise nuk kane nostalgji per vendlindjen e tyre por jo mall, se sic e thashe dhe me lart per pak ore secili gjendet ne vendlindjen e tij.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e F-B-K
  Anėtarėsimi
  Dec 2008
  Postime
  44
  Reputacioni
  0

  Re: per emigrantet a ju mungon vendlindja

  kukulla shum i drejt mendimi jot esht shum per te then se te mungon
  pasi me qfar degjojm qdo dite te largohet deshira per te shkuar por
  ama atje kemi njerezit te afermit te cilet te mungojn besoj
  uroj te kalosh sa me mir te pershendes fort

 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  19

  Re: per emigrantet a ju mungon vendlindja

  Edhe pse jeta ime eshte ketu ku jam , se tani kam familjen time , me mungon vendlindja .
  Atje kam prindet, motren , vellane Etj ...te gjith nga ana ime jane ne Elb. Me pelqen
  jashte mase te iki ne Elb. me pelqen menyra e jetes atje, ( pa marre para sysh gjendjen)
  Ketu jetojme me 200 ne ore....

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: per emigrantet a ju mungon vendlindja

  Kam qene dhe une Emigrant e di se qfare ndjenje eshte ..

  Te mungon pa mase vendi ku je rrit,ku mesove gjithqka..mirepo jeta eshte ajo qe na shtyn te largohemi..me ose pa dashje.

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  17

  Re: per emigrantet a ju mungon vendlindja

  kur largohesh akoma femije apo adoleshente dhe vazhdon jeten tende ne mergim te thuash te drejten nuk te mungon shume. ke deshire te kthehesh ne vendin tend dhe kjo eshte mese normale por nuk ke me deshire te jetosh atje . une personalisht jam larguar 15 vjec prej shqiperie . atje nuk kam me as shoqe as shoke sepse shumica kane krijuar familje apo te tjeret jane larguar me studime apo me familjen si puna ime . kur shkoj ne shqiperi merzitem jashte mase sepse nuk kam asnje me ke te rrije keshtu qe kur vije me shume shetise neper shqiperi duke vizituar vende qe me pare nuk i kame pare me sy . nuk me rrrihet me shume se 1 muaj sepse eshte shoqeria ajo qe mem mungon atje . kam lidhje vetem me 2 shoqe per memonetin njera eshte ne shqiperi dhe tjetra ne belgjike keshtu qe kur ato nuk jane ne qytetin tim te lindjes nuk me shkohet fare ne berat.

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  per te gjith emigrantet e shkret

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  per te gjith emigrantet e shkret
  Thank you!

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  kjo ka nje tekst shum te bukur

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  keto kenge me rrenqethin mishin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. E kaluara... Cfare ju mungon?!
  Nga Nikkita nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 46
  Postimi i Fundit: 20-03-2014, 03:53 PM
 2. Oh sa mė mungon!....
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 02-09-2013, 04:42 PM
 3. Me mungon...
  Nga ulkina nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 29-08-2013, 01:11 PM
 4. Cila ėshtė fjala qė mungon?!
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 246
  Postimi i Fundit: 19-07-2012, 01:00 AM
 5. Logo i HTML 5, por standarti mungon
  Nga ReniX nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-01-2011, 10:01 PM