Receta Gatimi

Piktura e Putin, rekord shitjeje ne Rusi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Piktura e Putin, rekord shitjeje ne Rusi

  Piktura e Putin, rekord shitjeje ne Rusi  Kryeministri rus Vladimir Putin shfaqet edhe si piktor. Edhe pse ai eshte amator ne art, nje prej tabllove te tij eshte shitur per 1,15 milion dollare ne nje akand bamiresie ne Shen Peterburg.

  Piktura qe pasqyron deboren qe shihet duke rene permes dritares, eshte perfunduar nga nje artist profesionist, ka firmen e Putin ne te dhe prezantohet me fjalet: “Ketu eshte nje artist i ri”.

  Ajo eshte bere nje prej pikturave me te shtrenjta te shitura ndonjehere ne Rusi, ose ka kushtruar me shume se versioni i katert i “Katrori i zi” te Kazimir, qe u ble nga muzeu “Hermitage” ne vitin 2004.
 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Piktura e Putin, rekord shitjeje ne Rusi

  Cfare nevojash ka Putin Ai ben ligjin ne tere boten

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Re: Piktura e Putin, rekord shitjeje ne Rusi

  E po si do e shtoj pasurin dhe famen ai.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Piktura nga piktoret me te famshem ne bote
  Nga kuklla nė forum Historia Boterore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-02-2013, 08:31 PM
 2. 1396 Piktura dhe Foto per ti ngjyrosur femijet tuaj
  Nga EMAUS nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-11-2012, 11:08 AM
 3. Piktura mbi rruge!
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 04-03-2011, 06:01 PM
 4. Panairi i milionerėve nė Rusi
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-10-2010, 10:50 AM
 5. Piktura shqiptare
  Nga kuklla nė forum Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 06:57 PM