Receta Gatimi

Policia greke dhunon 9 emigrantė shqiptar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Policia greke dhunon 9 emigrantė shqiptar

  Policia greke dhunon 9 emigrantė shqiptar

  Nėntė emigrantė shqiptarė janė dhunuar nga policia greke nė Janinė, brenda kufirit helen. Sipas televizionit NEWS 24, nėntė emigrantėt ishin ndaluar nga policia greke, duke i keqtrajtuar me mjete tė forta.
  Njėri prej dėshmitarėve okularė nė vendngjarja, bėri tė ditur se policia pasi i kishte ndaluar, kishte qėlluar me mjete tė forta nė drejtim tė tyre. Ata i kishin dėrguar nė qelitė e paraburgimit nė Janinė.

  Pas keqtrajtimit dhe dhunės sė ushtruar mbi ta, policia i ka kthyer nė drejtim tė Shqipėrisė nė pikėn kufitare tė Kakavijės. Eqerem Malaj, i cili ka denoncuar dhunėn ndodhet i shtruar nė spitalin e Gjirokastrės, i lėnduar nga shkopinjtė e policisė greke.

  Edhe pse 60-vjeē, policia nuk ka nguruar tė pėrdorė forcėn ndaj tyre. Tė lėnduar janė edhe emigrantėt e tjerė.


  telegrafi.com

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  18

  Re: Policia greke dhunon 9 emigrantė shqiptar

  eh sa do degjojme nga keto lajme. nuk eshte as hera e pare dhe nuk do te jete as hera e fundit qe do te degjojme te njejten gje. 2 jave kam ndenj me pushime ne greqi dhe ne lajmet greke vetem per shqiptaret flitej, shume keq madje . me vjen keq per popullin shqiptar. vertete se njeriu nuk merr dot hak per kete qe bejne greket mbi popullin shqiptar por e mer hakun natyra dhe perendia pastaj te populli grek duke i djegur e i permbytur !

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  20

  Re: Policia greke dhunon 9 emigrantė shqiptar

  une kam ndenjur 10 dite dhe kam mar pershtypje qe greket jan rracista te lindur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-12-2010, 09:35 PM
 2. Katėr shqiptarė nėn pranga nga policia greke
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 01:04 PM
 3. Policia greke vret njė shqiptar
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 10:14 PM
 4. Policia greke sekuestron 500 kilogramė kokainė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 10:43 PM
 5. Policia greke kthen 160 klandesrine ne dite
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-07-2009, 12:02 PM