Receta Gatimi

Si mendoni per martesat me shkuesi/mbleseri?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 38 prej 38
  1. #21
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    kete qe the ti e kuptoj po e thash meqense eshte hapur tema e mrtesave ,,, dhe kjo qe po thua ti sme pelqen fare qe t futet nje i njohur dhe me pas ti fejjojne eshte kot nuk me pelqen fare martesa duhet qe te fejuaren ta gjesh vet ................

  2. #22
    "Anguila" 10% Maska e Smily
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Ketej afer
    Postime
    47
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
    Cfare mendimi keni per martesat me mbleseri? Ne Shqiperi vazhdojne akoma te martohen ne kete lloj menyre...se di cmendoni ju...a mendoni se dashuria vjen m vone apo nuk ka dashuri ne keto lloj martesash?
    Kur behet fjale per mbleseri nuk eshte vetem ajo qe te marton familja me nje njeri qe nuk e njeh dhe per here te pare e sheh naten e marteses.Ato jane martesa me detyrim.Eshte per te ardhur keq qe fatkeqsisht egzistojne akoma ne Shqiperi keto martesa.
    Fare mire nje mik apo i afermi juaj te prezanton me dike qe mendon se mund te pershtateni dhe ty te jepet mundesia ta njohesh,ta takosh,te flasesh e te vendosni te dy.Mendoj se kto funksionojne,ska asgje te keqe.

  3. #23
    i/e rregjistruar Maska e tonialbania
    Anėtarėsimi
    Mar 2012
    Postime
    2
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Lexova rastesisht kete forum dhe desha te shkruaja dy fjale. SHume jane shprehur kunder mbleserise ne kete forum. Po a e dini ju se ne ditet e sotme 1 ne 5 lidhje fillon online nepermjet siteve te ndryshme te njohjes. E pra sado moderne kjo metode eshte thjesht nje mbleseri. Njeriu ne ditet e sotme, pa dallim gjinie, tenton te izolohet nga te tjeret dhe mbleseria elektronike apo njerezore jane shpetimi i vetem per ta. Prandaj do ju keshilloja te mos shprehni ide qe mund t'ju kthehen kunder nje dite ne kurrizin tuaj. Ju qe shpreheni kaq ashper ndaj mbleserise ndoshta do ju gjejme nje dite apo ne nje moshe te caktuar duke chatuar apo flirtuar me e-mail. Une per vete e pranoj se kam njohur te dashuren time me mbleseri. Duke pranuar idene se cfaredo gjeje (perfshi sitet online) qe sherben si ndihmese per njohjen e dy njerezve konsiderohet mbleseri. Me poshte po ju permend tre site te cilat mund t'ju ndihmojne edhe juve qe jeni pro mbleserise per te gjetur njeriun e jetes:
    - Mbleseri.com
    - Personals Albania
    - Meet Albanians
    Dhe mos degjoni fjalet e liga por vazhdoni te kerkoni dashurine e vertete, lumturine e vertete me te gjitha format e mundeshme.
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 19-03-2012 mė 11:03 AM. Arsyeja: rastesisht?

  4. #24
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    per sa i perket faktit vjen apo nuk vjen dashuria....ajo esht ceshtje fati....
    un nuk jam dakort qe dikush tjeter te vendos per jeten time
    si mund te lidh un jeten me dike qe nuk e njooooooooooooh fare ?!?!?!?!
    un 1 jet kam ...skam 2...3....
    dhe per ate 1 , vendos un !......pik

  5. #25
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    tonialbania......fshiji ato adresat q ke ven ,para se ta bejn administratoret.............sepse nuk lejohet reklamimi i faqeve te tjera !!! 1 nder rregullat kryesore te forumit !!

  6. #26
    i/e rregjistruar Maska e tonialbania
    Anėtarėsimi
    Mar 2012
    Postime
    2
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Ju e mendoni mbleserin si imponim nderkohe qe mbleseria nuk eshte imponim moj vajze. Mbleseria ne vetvete eshte NDERMJETESI! Ajo thjesht ndihmon. Pastaj vendimin normal qe njeriu e merr vet.

  7. #27
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ajo qe ka hap temen ka then dhe kte
    flas per martesat qe behen tani, futet nje person qe i njeh si vajzen dhe djalin, i bejne te takohen nje here e pastaj fejohen....
    dhe ksaj i referohem ne pergjigjen time

    toni , dhe njeher , fshiji ato adresat...

  8. #28
    Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Vendndodhja
    Jashte Shtetit
    Postime
    560
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Nese nuk je i afte te gjesh njeriun qe te pelqen, duhet te pranosh ate me shkuesi!

  9. #29
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Booooooo nuk e di,personalisht jam totalisht kunder kesaj gjeje!

    qe te martohesh me dike duhet te ta doj zemra,sepse i thone jete dhe nuk eshte loje

    nuk i dua te tilla gjera,jam kunder absolutisht!

  10. #30
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Booooooo nuk e di,personalisht jam totalisht kunder kesaj gjeje!

    qe te martohesh me dike duhet te ta doj zemra,sepse i thone jete dhe nuk eshte loje

    nuk i dua te tilla gjera,jam kunder absolutisht!
    1 dyshim e kom: po hajt se spo e them...

  11. #31
    i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Vendndodhja
    fier shqiperi
    Postime
    639
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    mvaret per mua me shume shkojne me mestar se sa me dashuri.megjithate ,//????????????????????? me dashuri kohet e sotme nuk shkojne me shume se 1 vit

  12. #32
    i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
    Anėtarėsimi
    Aug 2010
    Vendndodhja
    Gladbeck, Germany
    Postime
    142
    Reputacioni
    0
    te shkuara mbeten ato gjera

  13. #33
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Mmmm martesat me shkuesi?!!....katastrof do thoja une!...

    sepse,mendo,martohesh me dike qe e njeh vete,dhe kur vjen momenti ke mosmarrveshje...imagjino me nje qe nuk e njeh...ose ta bejne te tjeret....as e di cfare njeriu eshte,e as karakterin s'ia ke iden se si mund ta kete....e sheh vetem si fizik...dhe pastaj i thua nje po...dhe vendos te ndash jeten me te....eshte kulmi....besoj...nejse ka edhe nga ato cifte qe shkojne...e kane gjetur gjuhen e perbashket....dhe kaq!...

  14. #34
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    kohet kane ndryshuar...po ashtu dhe menyrat e kendveshtrimit te jetes...njeriu e zgjedh vet personin me te cilin do te ndaje jeten,por me keqardhje them se kam njohur ne grupin shoqeror persona qe kane qene 10 vjet te impenjuar ne nje lidhje dashurore dhe ne fund jane ndare...shkaqet mund te jene nga me te ndryshmet.ndonjehere ndodh qe martesat me mbleseri jane me frutdhenese se ato me dashuri.gjithsesi gjithmone eshte dicka relative.per ta mbyllur do thoja:ndonjehere njeriu e gjen shpirtin binjak dhe kur ja prezantojne te tjeret...duke marre parasysh faktin qe nuk po flasim per mbleserite qe beheshin njehere e nje kohe!

    - - - Updated - - -

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Booooooo nuk e di,personalisht jam totalisht kunder kesaj gjeje!

    qe te martohesh me dike duhet te ta doj zemra,sepse i thone jete dhe nuk eshte loje

    nuk i dua te tilla gjera,jam kunder absolutisht!
    erinda.....zemra eshte shume e madhe shpirt....ndonjehere ndodh qe ti dashurohesh me nje person dhe e kupton me kalimin e kohes qe ai nuk eshte personi qe ti mendon se ke dashur,sepse ne zemren tende mund te kesh dike tjeter...ndodhin...fatkeqesisht.dashuria nje dite mbaron dhe keshtu ti do jetosh duke vuajtur se ke prane nje person qe mendoje se e doje dhe tani jo me..dhe do vuash se smund te kesh ate qe ti do vertet...ate qe te ben ty te ndihesh femer...

  15. #35
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    U shofshin keto lloj martesash....se ta shpifin komplet.....ka si dashuria s'ka!...e njeh vete,e gdhend ndopak hahahahahaha....e bene cun te mire...pastaj e jeton jeten si te vij....pa komplekse....dhe pa u budallallepsur shume....

  16. #36
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Ne ditet e sotme mendoj se eshte e kot te diskutohen te tilla tema.
    Dihet qe eshte me mir ta njohesh e me von te vendosesh , se sa te vendosesh e pastaj ta njohesh :S

  17. #37
    i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
    Anėtarėsimi
    May 2011
    Vendndodhja
    Nė mendjen tėnde!
    Postime
    776
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    Ne ditet e sotme mendoj se eshte e kot te diskutohen te tilla tema.
    Dihet qe eshte me mir ta njohesh e me von te vendosesh , se sa te vendosesh e pastaj ta njohesh :S
    Ke plotesishte te drejte Labe un teksa i hodha nje sy ksaj teme ja nisa te qesh haha ^_^

  18. #38
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    Mua me duket shume interesante te njoh dike me mbleseri,pastaj dikush qe futet mblese i njeh te dyja palet dhe e ka pare qe mund te ken karakter te perputhshem dhe cdo njeri qe ben mbleseri niset per mire dhe pa tendenca ,me pas eshte cifti nese do te njihen me teper ose jo ,une vete kam bere mbleseri dhe me ka ecur jan pelqyer shume dhe una kam marr kepuce dhurat ,pastaj nuk them mbleseri ne kohen e lashte e them ne kuptimin me modern qe ka marre fjala:d

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

  1. Si mendoni.....
    Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 28-02-2012, 01:10 PM
  2. Si mendoni?
    Nga Alb-Angel nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-12-2011, 12:59 PM
  3. Martesat per “letra”???
    Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:08 PM
  4. Facebook prish martesat
    Nga aurel nė forum ThaSheTheMe
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-08-2009, 10:21 PM
  5. Martesat brenda gjinise, feja kunder
    Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 04-08-2009, 01:55 PM

Etiketat pėr kėtė Temė