Receta Gatimi

Po juve??


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
  1. #1
    i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Postime
    385
    Reputacioni
    0

    Po juve??

    Une jetoj ne England dhe prej disa vitesh skam patur mundesi te shkoj ne Shqiperi.

    Jam merzitur shume dhe kur flas me shqiptare te tjere qe jetojne ketu e ju them qe me ka marre malli per Shqiperine fillojne e qeshin si me ironi

    Me mungon cdo gje qe kam lene pas e me shume se gjithcka shoqeria ime.

    Po juve te dashur antare a ju mungon vendi juaj??

  2. #2
    i/e rregjistruar Maska e ester
    Anėtarėsimi
    Mar 2007
    Postime
    3
    Reputacioni
    0

    Re: Po juve??

    me vjen mire qe ke mall per Shqiperine por une qe jam ketu mezi po pres te iki nje ore e me pare, dhe me beso jo se nuk e dua vendin tim por ka shume gjera qe shkojne mbrapsht ketu.

  3. #3
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10

    Re: Po juve??

    Eri, ne nje fare menyre te drejte ke.
    Une kisha rreth 10 vjet pa shkuar ne Shqiperi, dhe shkova ne Gushtin e kaluar.

    Ke te drejte qe thua se te mungojne njerezit dhe shoqeria, dhe pse jo edhe vendi ku banon, lagja ku je rritur.

    Por pervec ketyre, kur te shkosh do perballohesh me shume gjera, nga te cilat ke per tu zhgenjyer.

    Ndoshta shoket e tu qeshin me ironi, per gjerat negative dhe per zhgenjimet qe kane pare nga vendi i tyre dhe nga bashkeatdhetaret e tyre.

    Sido qe te jete, gjithsecili ka mendimet e tij, por besoj se eshte e pamundur te mos te mungoje vendi dhe njerezit me te cilet je rritur.


  4. #4
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18

    Re: Po juve??

    Qe te mungon eshte e padiskutueshme, te mer malli jasht mase, dhe shyqyr, por vertet kur shkon dhe shikon me sy realitetin shqiptar, me zor pret te kthehesh xseri ne vendin ku banon, une me thene te drejten, me shume se 1 jave nuk qendroj dot, por here pas heresh malli perseri me troket ne zemer!

  5. #5
    I/e Perjashtuar Maska e Altin111
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Postime
    2,516
    Reputacioni
    0

    Re: Po juve??

    Te gjithe qe jane jashte kane mall per Shqiperine ne qe jemi brenda kemi te kunderten

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e clesiano
    Anėtarėsimi
    Mar 2007
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    36
    Reputacioni
    0

    Re: Po juve??

    eh kujt si mungon Shqiperia , sidomos shoqeria qe kemi len atje...edhe pse shume na kane harru tashme

  7. #7
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Re: Po juve??

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Altin111\";p=\"2422
    Te gjithe qe jane jashte kane mall per Shqiperine ne qe jemi brenda kemi te kunderten
    altin esht ee vertet qe ne qe jemi jashte na merr malli dhe ju qe jeni ty keni te kunderten.

    te njejten gje kisha dhe un me zuri malli qe sapo hipem ne makina per te vajtur ne aeroport plus qe un u largova nga shqiperia ne moshen 21 vjecare ku pjesa me e bukur e jetes time kaloi ne shqiperi panvaresisht se si e jetum ate periudhe me veshtiresi ,reziqe etj. un them se nuk mund te rri te jetoj ne SHQIPERI sepse tani per tani aty nuk jan kushtet, te gjith duan nje jete me te mire disa e kan arritur ate ne SHQIPERI dhe bravo ju qofte. shumica duan te largohen por edhe largimi nuk eshte i lehte pa patur baza atje ku do shkosh sepse cdo gje eshte shume ndryshe nga ce mendojme ne fillim. gjej rastin te them nj eparagraf nga kengetari VAGABONDI mare nga albi i pare i tij " ti kujtoje se amerika eshte bace me trendafila por kur vjen ketu e merrvesh se ska gjera te atilla ke te besh me zezak e katila" ju lutem mos merrni per racizem fjalen zezak ajo eshte perdorur per jeten getto lufta per ekzistence qe behet jo vetem ne USA po kudo

  8. #8
    Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    45
    Reputacioni
    0

    Re: Po juve??

    SA BUKUR QE NA FLISNI QE TE GJITHE PER SHQIPERINE.KUSH SDO TA SHIKOJ SE SJANE GJERAT E DUHURA,E QE ECIN MBRAPSHT.ETJ,ETJ,ETJ.
    JU TE GJITHE NUK KENI FAJ QE E PERMENDNI SHQIPERINE,ME AH SIKUR POR DO TE ISHTE MIRE QE SECILI TE NDERGJEGJESOHESH E TE KUPTONTE DOBINE
    E TE QENIT SHQIPTARE.ME PARE FILLONI E TE KUPTONI SE SI MUND TE BENI DICKA PER SHQIPERINE....???????
    A MUNDENI JU SHQIPTARE TA KUPTONI SHQIPERINE SE PERSE KA NEVOJE.JO.
    SE ATE SE KUPTOJNE TE GJITHE SHQIPTARET E JO ME JU QE JENI JASHTE,E QE FLISNI SI ATDHETARE,PASI KENI VITE QE MUNGONI NGA SHQIPERIA E NA VINI
    VECSE NJE JAVE PAS DISA VITESH.MUNDOHUNI TE BENI DICKA NQS,MUNDENI.DO PYESNI SI.?
    SI MUND TA GJENI PO TE ANALIZONI SE PERSE KA NEVOJE SHQIPERIA........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. A ju pelqen juve te Gatuani dhe a i'a dilni dot mbane
    Nga lovee nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
    Pėrgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 15-02-2012, 10:40 PM
  2. Tung juve nga Xekrri
    Nga xekrri nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 17-04-2009, 01:09 AM