Receta Gatimi

Tirane, grabitet me maska filiali i Raiffeisen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Tirane, grabitet me maska filiali i Raiffeisen    Filiali i Raiffeisen Bank ne kryeqytet eshte grabitur ne oret e mesdites nga persona ende te paidentifikuar nga policia.


    Burime jo zyrtare pohuan se grabitesi mund te kete marre nga arka nga tete deri ne nente milione leke, megjithese punonjesit e filialit ende nuk kane dhene nje shifer te sakte per policine.
    Paraprakisht policia pohoi se grabitesi ka qene i pashoqeruar, por i armatosur me nje arme tip pistolete. Ai ka hyre ne filialin e bankes qe ndodhet ne rrugen “Ferit Xhajko” apo ne vendin e quajur si ish- restorant Durresi dhe i ka kerkuar punonjeses se arkes te gjithe shumen.

    Pasi ai ka dale i qete nga filiali, kane qene punonjesit qe kane njoftuar policine. Ne vendngjarje kane mberritur drejtues te policise se Tiranes si dhe shefi i komisariatit numer nje, ndersa ekspertet kane kryer veprimet e nevojshme ne vendngjarje duke fiksuar edhe gjurmet e duarve te autorit ne sportel.

  2. #2
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Policia: "Njeriu i te premtes", grabites serial    Grabitja e djeshme e filialit te Raiffeisen Bank alarmon Policine e Tiranes, e cila ka dyshime te forta, se eshte ne kerkim te nje grabitesi serial bankash.

    Duke ja vene nofken “njeriu i te premtes”, agjentet e seksionit te vjedhjeve kane dyshime se grabitesi ka dore edhe ne kater vjedhje te tjera bankash te kryera muaj e fundit ne Tirane.

    Megjithese per grabitesin ne fjale nuk kane asnje nje te dhene, shenja gishtash apo pershkrim fizik te tij, agjentet shprehen se pikerisht mungesa e provave e ben ate nje grabites profesionist.

    Po ashtu burimet u shprehen se ja kane vene nofken “njeriu i te premtes”, pasi ai kryen vjedhje bankash pikerisht te premteve, ne orare te studiuara mire ose heret ne mengjes apo rreth ore 14-15 te drekes.

    Sipas burimeve skema e grabitjeve te filialeve nga ky person eshte e njejte, ne asnjeren prej tyre policia nuk ka arritur te gjeje gjurme te tij, aq me teper pamje fizike pasi personi mesa duket studion me pare vendodhjen e kamerave te sigurise, por edhe eshte i informuar per levizjet ne banke.

    Ai vepron i vetem shtojne pjesetaret e grupit hetimor dhe nese eshte serial sikurse dyshojme, atehere ai me siguri eshte nje shtetas shqiptar emigrant, i cili duhet te kete vepruar me te njejten strategji edhe jashte vendit.

    Por shtimi i grabitjeve te filialeve te bankave ne Tirane ka sjelle edhe njehere ne vemendje kerkesen e drejtuesve me te larte te Policise se Shtetit te firmosur nga Ahmet Prenci, por edhe drejtues te policise ne komunitet dhe te sigurise publike drejtuar bankave te nivelit te dyte e per dijeni edhe guvernatorit Ardian Fullani.

    Pasi kane radhitur nje sere masash qe bankat duhet te marrin per te parandaluar keshtu ngjarje te tilla kriminale drejtuesit e policise shprehen mes te tjerash se Banka e Shqiperise duhet te ushtroje kontrolle ne bankat e nivelit te dyte, per masat e mbrojtjes dhe sigurimit fizik dhe elektronik apo vendosjen e sinjaleve te shperndara sipas komisariateve ku jane te shtrira filialet.

    Burimi:Top-Channel

  3. #3
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Ndonje i brendshem i policis do jete!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Grabitet dhunshem nje grua
    Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 31-01-2010, 08:58 PM
  2. Fier, grabitet me armė banka nė qendėr tė qytetit
    Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 13-11-2009, 10:27 PM
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:35 AM
  4. Sulmohet makina me lekė e "Raiffeisen Bank"
    Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-12-2007, 03:19 PM