Receta Gatimi

Mbesin ne provim, shkarkohen 40 police


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Mbesin ne provim, shkarkohen 40 police
  Rreth 40 punonjes policie jane liruar nga detyra dhe kane dale ne reforme per shkak se nuk kane kaluar provimin e fundit te shkolles se policise.

  Ata kane mbetur te shtangur nga ky vendim i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit, pasi me pare u ishte deklaruar qe kishin te drejte te perseritnin provimin, deri ne vitin 2011. Vec kesaj, ata kane shprehur habi edhe per disa punonjes policie, te cilet, ashtu si ata nuk e kishin kaluar provimin dhe megjithate jane ende ne marredhenie pune.

  Qe pas ndryshimit te sistemit te shkollimit per t’u pranuar ne polici, te gjitha uniformat blu, qe nuk kane kryer studimet per Akademine e Rendit, u detyruan ta ndjekin kete kurs dhe ne fund te japin nje provim.

  Sipas nje grafike te percaktuar, ata do i nenshtroheshin nje kursi trajnues te ndare ne kater faza dhe ne fund te ēdo faze do te realizonin nje test ne lidhje me njohurite qe kishin nxene. Nese ata mblidhnin 70 pike nga 100 te mundshme, mund te kalonin ne fazen tjeter, e keshtu me radhe, derisa te permbyllnin gjithe ciklin e programuar ne bashkepunim edhe me programin amerikan.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  mire ja bejne se policet ne shqiperi jane analfabet te gjithe jane te gjithe pianece

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  Duket lajme i rralle se policat ne Shqiperi, jane me nga dy shkolla te larta. Po vras mendjen pse ka ndodhe!

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  o reno per c'far shkolle e ke fjalen se nuk po e kuptoj dot hahaha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A kopjohet ne nje provim? Ja disa menyra!
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 86
  Postimi i Fundit: 15-06-2011, 02:28 PM
 2. Disa pėrdorues tė Hotmailit mbesin pa e-mail
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2011, 02:29 PM
 3. Itali, provim per emigrantet
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2010, 12:24 AM
 4. Shumė shfrytėzues mbesin pa llogari nė Gmail
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2007, 07:30 PM