Receta Gatimi

Mendimet negative tė sėmurin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Mendimet negative tė sėmurin  Nganjėherė, si duket ėshtė mė sė miri t’i ikni paralajmėrimeve, madje pėr tė mirėn tuaj. Anketimet treguan se madje edhe leximi i efekteve anėsore nė udhėzimet e ilaēeve mund tė shtojnė rrezikun nga ajo qė t’i ndjejmė.


  Nėse ndjeheni keq nga vetė shikimi nė efektet anėsore tek ilaēet qė i pėrdorni, atėherė mė sė miri mos i lexoni fare.
  Ē’ėshtė e vėrteta, shkencėtarėt besojnė se edhe vetė paralajmėrimet nė bėjnė tė ndjehemi keq. Disa studime nė tėrė botėn, treguan se nėse besojmė se diēka po na e prish shėndetin, atėherė vėrtetė edhe sėmuremi.

  Po aq sa mendimi pozitiv mund tė jetė i mirė pėr shėndetin tonė edhe ai negativ ka rėndėsinė e vete. Ndonėse ideja qė besimi nė atė qė jemi tė sėmurė na bėnė vėrtetė tė sėmurė, tingėllon pak e pabesueshme, tentimet rigoroze konstatuan pikėrisht kėtė, fuqia e supozimit mund tė pėrmirėsojė shėndetin. Placebo efekti ka binjakun e tij tė keq, nocebo efektin, pohojnė shkencėtarėt, sipas sė cilėve tabletat fiktive dhe pritjet negative mund tė shkaktojnė efekte tė dėmshme. Shembujt pėrfshijnė tentimet klinike pėr ilaēe tė reja nė tė cilat ¼ e pacientėve qė kanė marr ilaēe fiktive ndjenin efekte anėsore me ilaēe tė vėrteta.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18
  "Larg mendimeve te keqija", kjo eshte ajo qe duhet te ndjekim te gjithe, por eshte e veshtire te mos kesh te tilla mendime, kur vete situatat te cilat perjetojme jane te keqija.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e thanas
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  17
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga girl08 Lexo postimin
  "Larg mendimeve te keqija", kjo eshte ajo qe duhet te ndjekim te gjithe, por eshte e veshtire te mos kesh te tilla mendime, kur vete situatat te cilat perjetojme jane te keqija.
  ka raste kur njeriu ndihet shume i stresuar nga jeta dhe mardheniet shoqerore dhe ngushellimin e vetem e gjen tek ilacet dhe qetesusat farmaceutik duke shpresuar se ato jane e vetmja zgjidhje per te dale nga ai stres qe e ka zene dhe duke harruar per efektet anesore qe japin ato ne trupin e tij.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e paola
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  26
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ska njeri mos te kaloj stres,dhe mos te kete mendime te keqia ne koke,eshte vete jeta e tille

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hello!! Tė bashkojmė mendimet & idet!
  Nga Alb-Angel nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 01-02-2014, 02:00 PM
 2. Larja e duarve liron nga mendimet negative
  Nga gjendar nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-03-2013, 10:50 PM
 3. Energjitė negative
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-12-2012, 05:13 PM
 4. Dashuria online dhe pasojat negative
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 08:50 PM
 5. Mendimet mė ikin
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-02-2010, 04:57 PM