Receta Gatimi

Disa nga lojtaret dhe formacionet me te mira te 08/09


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Disa nga lojtaret dhe formacionet me te mira te 08/09  Sezoni 2008/2009 nė Serie A ka pothuajse gati 2 muaj qe ka perfunduar, ndėrsa Interi u shpall sėrish kampion. Listės sė lojtarėve mė tė mirė tė sezonit u prin sulmuesi zikaltėr, Zlatan Ibrahimovic.


  Ibracadabra ishte njeriu kryesor i Nerazzurėve, i cili e udhėhoqi skuadrėn drejt titullit tė radhės. Veē tjerash, Ibra ėshtė edhe golashėnuesi mė i mirė nė Kampionatin italian kėtė sezon me 25 gola.

  Njė tjetėr lojtar i Interit qė ėshtė konkurrent pėr t’u shpallur lojtar i sezonit nė Serie A, ėshtė Maicon. Mbrojtėsi brazilian konsiderohet njėri nga mė tė mirėt nė botė nė pozitėn e tij- mbrojtės i krahut tė djathtė, ndėrsa pas Ibrahimovicit, ishte pikėrisht Maicon lojtari mė i rėndėsishėm i Interit.

  Ndoshta Juventusi nuk luajti siē pritej kėtė sezon, mirėpo qendėrmbrojtėsi italian Giorgio Chiellini, bėri paraqitje shumė tė mira me Zonjėn e Vjetėr, duke ia siguruar vetes njė vend nė listėn e tė nominuarve pėr lojtarin e sezonit nė Ligėn elite italiane.

  I rikthyeri te Genoa, Diego Milito, ishte mė meritori pėr suksesin e sivjetmė tė skuadrės gjenovase, e cila siguroi pozitėn e pestė ne tabelė. Milito ishte po ashtu njėri nga golashėnuesit mė tė mirė tė sezonit me vetėm njė gol mė pak se Ibrahimovic.

  Sido qė tė jetė, lojtari qė u shpall sezonin e kaluar mė i miri nė Serie A, duhet tė shpallet edhe kėtė sezon. Derisa sezonin tjetėr pati konkurrent tė fortė Alessandro Del Pieron, kėtė sezon, Zlatan Ibrahimovic ėshtė njė hap pėrpara tjerėve.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Lojtari i sezonit 2008/2009 nė La Liga  Barcelona ėshtė shpallur kampion i La Ligas kėtė sezon me njė paraqitje tė jashtėzakonshme, ndėrsa nė listėn e lojtarėve mė tė mirė tė sezonit pėrfshihen tre nga lojtarėt mė tė mirė katalunas Xavi, Andres Iniesta dhe Lionel Messi.
  Xavi, motori i mesfushės sė Barcės, aktualisht konsiderohet si mesfushori mė i mirė nė botė, ndėrkohė qė Lionel Messi ėshtė pretendent pėr ta fituar edhe Topin e Artė, si dhe pėr t’u shpallur lojtar mė i mirė i vitit nga FIFA.

  Iniesta ka siguruar simpatinė e tė gjithėve me paraqitjet e tija si mesfushor ofanziv duke krijuar raste dhe duke qenė protagonist nė momentet kyēe tė Blaugranėve.

  Nė listėn pėr lojtarin mė tė mirė tė Primera Divisionit spanjoll pėrfshihet edhe golashėnuesi mė i mirė i sezonit, Diego Forlan, i cili shėnoi 32 gola pėr Atletico Madridin duke e tejkaluar Samuel Eto’o-n, i cili ka shėnuar dy mė pak.

  Padyshim qė Leo Messi ėshtė lojtari me performancat mė tė mira nė La Liga dhe vota jonė shkon pėr tė.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  LK: Formacioni i sezonit 2008/2009  Barcelona ėshtė shpallur fituese e Ligės sė Kampionėve, pasi nė finalen e tė mėrkurės mbrėma (27 maj) nė Romė, e ka mposhtur
  Manchester Unitedin me rezultat prej 2-0.

  Mė poshtė ėshtė formacioni mė i mirė i garės mė prestigjioze tė futbollit evropian, i pėrpiluar nga Goal.com, ndėrsa sulmuesi i Barcės, Lionel Messi, ėshtė shpallur si lojtari mė i mirė i Ligės sė Kampionėve kėtė sezon.
  Formacioni mė i mirė i Ligės sė Kampionėve pėr sezonin 2008/2009 (4-3-3):
  Portier: Victor Valdes (Barcelona)

  Mbrojtės: Jose Bosingwa (Chelsea), Rio Ferdinand (Manchester United), Giorgio Chiellini (Juventus), Aly Cissokho (Porto)


  Mesfushorė: Xavi (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Frank Lampard (Chelsea),

  Nė sulm: Franck Ribery (Bayern Munich), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Lionel Messi (Barcelona)

  Valdes

  Bosingwa Ferdinand Chiellini Cissokho

  Xavi Lampard Iniesta

  Ronaldo Messi Ribery

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Formacioni i sezonit nė Premier League
  Duke llogaritur notat pėr performancėn e lojtarėve nė tė gjitha javėt e Ligės Premier, Eurosport.uk ka kompletuar formacionin e sezonit nė ligėn mė tė fortė nė botė, me ē’rast lojtarėt me mė shumė pikė nė pozitat e tyre kanė zėnė vend nė formacion kryesor tė sezonit.


  Ndėrkohė, nė bazė tė kėtij vlerėsimi, kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrad, ėshtė zgjedhur lojtari me paraqitjet mė tė mira gjatė gjithė sezonit. Ndėrsa nė formacionin e sezonit mungon lojtari mė i mirė i vitit tė kaluar, Cristiano Ronaldo.

  Njėmbėdhjetė lojtarėt mė tė mirė tė sezonit nė Premier League (4-4-2):
  Portier: Shay Given (Manchester City)

  Mbrojtės: Glen Johnson (Portsmouth), Brede Hangeland (Fulham), Martin Laursen (Aston Villa), Leighton Baines (Everton)

  Mesfushorė: Shaun Wright-Phillips (Manchester City), Frank Lampard (Chelsea), Steven Gerrard (Liverpool), Ashley Young (Aston Villa)

  Sulmues: Wayne Rooney (Manchester United), Fernando Torres (Liverpool)

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  normal qe interi do dilte me me shum lojtar se i ka mo te miret ja ka mor gjith juves,se shfrytzoj momentet e keqija ,po nejse se ket vit sfiton mo interi, do e shofim ne intertoto

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Grafite lojtari i vitit nė Bundesliga  Sulmuesi i Wolfsburgut, Grafite, ėshtė shpallur lojtari mė i mirė i vitit nė Bundesliga.

  Braziliani ka fituar afėr 1/3 e votave pėr kėtė ēmim, ndėrkohė qė sezonin e kaluar shėnoi 28 gola nė 25 ndeshje duke i ndihmuar Wolfsburgut tė shpallet kampion.

  Nė vendin e dytė ėshtė renditur Mario Gomez, ndėrsa i treti ishte Edin Dzeko.

  Ish-mesfushori i Werder Bremenit, Diego, zuri vendin e katėrt, ndėrsa top pesėshin e mbylli anėsori i Bayern Munichut, Franck Ribery

  Felix Magath mori ēmimin e trajnerit tė vitit pėr udhėheqjen e Wolfsburgut drejt titullit befasues.

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Klevi88 Lexo postimin
  normal qe interi do dilte me me shum lojtar se i ka mo te miret ja ka mor gjith juves,se shfrytzoj momentet e keqija ,po nejse se ket vit sfiton mo interi, do e shofim ne intertoto

  interi ka per te fituar edhe kampionate te tjera......me vjem shume keq per juven......por eshte koha e interit nuk ke cfare te besh

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  per mua 11 lojtaret ne formacionin me te mire per 2008/2009 jane:

  Portier: 1 JULIO CESAR

  Mbrojtes: 2 MAICON 5 CHIELLINI 26 TERRY 3 EVRA

  Mesfushe: 18 INIESTA 6 XAVI 8 LAMPARD

  Sulm: 10 MESSI 9 IBRAHIMOVIC 7 C.RONALDO

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga arba Lexo postimin
  interi ka per te fituar edhe kampionate te tjera......me vjem shume keq per juven......por eshte koha e interit nuk ke cfare te besh
  pse me interin qenke ti?... po mir se do e shofim kete vit si do dali interi tani qe i ka ikur sulmuesi kryesor.... do filloni si para ca vitesh te bleni lojtaret e torinos

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po me interin jam.....dhe eshte skuadra me e mire

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 07:30 PM
 2. Kompjuter per lojtaret e videolojrave
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 09:08 PM
 3. Ja 11 lojtaret me te mire te 2008
  Nga girl08 nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 01:24 PM
 4. Lojtarėt e Kombtarės a luajn me zemėr
  Nga Kampioni99 nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 31-01-2008, 11:22 AM
 5. Gjykohen 12 lojtaret e Tun .per marredhenie me te mitur..
  Nga carolina nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2007, 09:56 AM