Policia greke deklaroi tė mėrkurėn se ka konfiskuar 500 kilogramė kokainė nė njė anije nė Portin e Pireut, dhe arrestoi gjashtė anėtarė tė njė rrjeti ndėrkombėtar tė trafikut tė lėndėve narkotike.
Policia zhvilloi njė kontroll nė ngarkesėn e anijes, qė do tė nisej drejt Bullgarisė, pas njė informacioni tė marrė muajin e kaluar nga autoritetet amerikane, se anija nė fjalė dyshohej se trafikonte lėndė narkotike nga Kolumbia, deklaroi njė zyrtar i policisė.

"Kjo ėshtė njė nga sasitė mė tė mėdha tė kokainės sė sekuestruar nė Greqi", deklaroi zyrtari, i cili kėrkoi tė mos identifikohej. /start/