Receta Gatimi

Llogaria e fėmijės me nėnėn e tij.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  Zemer Llogaria e fėmijės me nėnėn e tij.  LLOGARIA E DJALIT ME NĖNĖN

  Njė mbasdite ndersa nėna pregatiste darkėn, djali 11 vjeēar u afrua nė guzhinė me njė copė letėr nė dorė:
  Me njė natyrė zyrtare fėmija i tregoi fletėn e letrės nėnės ku ishte shkruar:
  Pėr pastrim bari nė oborr € 1,00
  Pėr sistemimin e dhomės sime € 1,50
  Pėr qumėshtin qė kam blerė € 0,50
  Kam mbajtur motrėn e vogėl tre mbasdite € 3,00
  Pėr notat e mira qė kam marrė nė shkollė dy herė € 2,00
  Pėr plehėrat qė kam hedhur jashtė € 1,00
  --------------------
  SHUMA € 9,00

  Nėna i hodhi sytė fėmijės me dashuri , mendja e saj kujtoi ngjarje tė ndryshme, mori lapsin dhe shkroi mbrapa fletės:
  Qė tė kam mbajtur 9 muaj nė bark € 0,00
  Pėr tė gjitha netėt qė mė ke lėnė pa gjumė, kur ishe sėmurė € 0,00
  Pėr tė gjitha herėt qė tė kam pėrkundur nė djep kur ishe i dėshpėruar € 0,00
  Pėr tė gjitha herėt qė tė kam fshirė lotėt e tu € 0,00
  Pėr tė gjitha herėt qė tė kam mėsuar ēdo ditė € 0,00
  Pėr tė gjitha mėngjeset,drekat, mbasditet dhe darkat qė tė kam pregatitur € 0,00
  Pėr jetėn qė tė jap ēdo ditė € 0,00
  --------------------
  SHUMA € 0,00

  Kur fėmija mbaroi sė lexuari letrėn letrėn e xhiroi nga ana ku kishte shkruar vetė dhe shenoi:

  KONTO E PAGUAR!

  Pastaj ju hodh nė qafė duke e puthur dhe qarė.


  NĖ RRAPORTET FAMILJARE KUR FILLOJNĖ TĖ BĖHEN LLOGARITĖ ĒDO GJĖ KA MBARUAR !
  DASHURIA O ĖSHTĖ FALAS OSE NUK ĖSHTĖ DASHURI !

 2. #2
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  owwwwwwwwww shum domethenese kjo

 3. #3
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  A thua po ti kishte llogaritur Nėna qfar ēmimi ishte dal !!!.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Haha, sa i fort ky tipi

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  shum domethenese ver8 flm Erdi

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Sa shkrim i bukur!....hahahahaha....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Poezi dhe krijime per nenen
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 10-03-2013, 12:00 AM
 2. Llogaria ime ne facebook me eshte mbyllur? si mund ta rikthej
  Nga PaaTi nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-04-2012, 12:46 AM
 3. Llogaria ne facebook me eshte mbyllur? Smund te futem!
  Nga Rinorito nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-12-2011, 03:10 PM
 4. Nenen e kam model per jeten
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 01:59 AM
 5. DASHURIA PĖR NĖNĖN
  Nga Dr-Leone nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:11 AM

Etiketat pėr kėtė Temė