Receta Gatimi

Ėmbėlsirat nė fėmijėri ndėrtojnė personalitet tė dhunshėm


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  20

  Ėmbėlsirat nė fėmijėri ndėrtojnė personalitet tė dhunshėm  Fėmijėt tė cilėt ēdo ditė hanė ėmbėlsira dhe ēokollatė kanė mė shumė prirje qė tė jenė tė dhunshėm kur tė rriten, njofton njė studim i ri.
  Pėrcjellja e shprehive ushqyese te 17.500 fėmijė nga fėmijėria deri nė moshė tė rritur ka treguar numėr shumė tė madh tė kriminalitetit te personat tė cilėt nė fėmijėri, ēdo ditė kishin konsumuar ėmbėlsira dhe ēokollata.

  Kėtė gjė, autorėt e studimit e shpjegojnė me faktin se fėmijėt tė cilėt mėsohen qė ēdo ditė ta marrin ėmbėlsirėn qė kėrkojnė, nuk mėsohen qė ndonjėherė duhet tė presin pėr atė qė e dėshirojnė. Prandaj kėta fėmijė bėhen mė impulsivė kur rriten

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18
  Une paskam devijuar dmth.
  Vetem embelsira kam pas ngrene kur kam qene e vogel, por nuk jam e dhunshme. Madje, do thoja te kunderten.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  une kam ngren i vogel dhe ha akoma

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Varėsia nga televizori tė bėn tė dhunshėm !!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2013, 08:19 PM
 2. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 07:52 PM
 3. Ngjarjet ne femijeri...lene gjurme
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 12:52 PM
 4. Grabitet dhunshem nje grua
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-01-2010, 07:58 PM
 5. Shkurtabiqėt ndėrtojnė fshatin e tyre
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 07:51 PM