Receta Gatimi

Belushi merr shtetėsinė shqiptare


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
  1. #1
    Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
    Anėtarėsimi
    Jun 2008
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    2,228
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    20

    Belushi merr shtetėsinė shqiptare




    Aktori i njohur shqiptaro - amerikan, James (Jim) Belushi ka marrė mbrėmė shtetėsinė shqiptare. Akti zyrtar Belushit iu dorėzua nga presidenti Bamir Topi. Belushi, ėshtė bir i njė emigranti shqiptar nga Korēa dhe asnjėherė nuk e ka fshehur origjinėn e tij.
    Madje kishte qenė ai vetė qė kishte kėrkuar tė merrte nėnshtetėsinė shqiptare. Gjithnjė kam deklaruar se "unė jam shqiptar", tha mbrėmė aktori i famshėm ndėrsa merrte nė dorė vendimin e kreut tė shtetit shqiptar. I suksesshėm kryesisht nė gjininė e komedisė, Belushi edhe gjatė ceremonisė nuk hoqi dorė nga batutat ndėrsa shprehej se tani ai ishte zyrtarisht shqiptar kryesisht sepse kėtė vit do tė duhej tė niste tė paguante taksat edhe nė Shqipėri.

    “Njė njeri kaq i madh sa James Belushi kurrė nuk mund tė kėrkojė vlerėsim apo auto-vlerėsim. Kėshtu qė e vlerėsuam ne. E vlerėsoi i gjithė populli, miqtė e tij artistė, miqtė e tij tė thjeshtė dhe natyrisht qė e nderojnė tė gjithė spektatorėt botėrorė. Por pėr ne ishte njė vlerėsim tepėr i veēantė, sepse gjithmonė kishim parė te James Belushi atė lloj emocioni kur thoshte: ‘Unė jam shqiptar.’ Prandaj ne krenohemi me tė, edhe sot pas njė viti, ju jeni krenaria e kombit tonė”, u shpreh Presidenti Topi.




    “Jam me tė vėrtetė i lumtur qė jam sonte kėtu me ju! Gjithmonė e them qė unė jam shqiptar, por sot jam me tė vėrtetė shqiptar! Jam shumė i lumtur pėr kėtė gjė! Sa herė qė takohem me Presidentin e Republikės, ai gjithmonė mė nderon me ndonjė dhuratė shumė tė bukur nga ky vend i mrekullueshėm. Sonte mė ėshtė rezervuar njė dhuratė tepėr e veēantė dhe tani qė jam zyrtarisht shqiptar, dhe ajo qė e bėn zyrtare nuk ėshtė thjesht kjo ceremoni, por kėtė vit do tė paguaj edhe taksat kėtu”, theksoi Belushi.

    Nė tė vėrtetė qė nga dita e sotme Belushi ka hyrė edhe nė marrėdhėnie financiare biznesi nė Shqipėri. Ai do tė jetė imazhi i kompanisė celulare Eagle Mobile, kompania e tretė e telefonisė sė lėvizshme nė tregun shqiptar.

    Jim Belushi ka bėrė vizita tė shpeshta nė Shqipėri dhe ėshtė pritur gjithnjė me entuziazėm. Njė vit mė parė atij ju dha nga kreu i shtetit medalja "Nderi i kombit" njė nga dekorata mė tė rėndėsishme.

  2. #2
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    sa me pelqejne filmat e keti mua

  3. #3
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    E ka bere qe te paguaje me pak taksa...
    Ishte me te vertete tip gallate. Kur erdhi para disa muajsh ne Shqiperi, ishte te ish-shkolla ime dhe pata mundesine ta takoja.

  4. #4
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    po per mua i the nonje fjal te mire

  5. #5
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19
    po ate amerikanen e hoqi? se nqs nuk ka pasaporten amerikane, do te detyrohej te rinte ambasadave si ne shqiptaret, ateher do behej pishman qe e kerkoi.

  6. #6
    "Anguila" 10% Maska e Smily
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Ketej afer
    Postime
    47
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Me sa di une ka te drejte ti mbaje te dy nenshtetesite pa problem. Eshte gje qefi per te qe te marr nenshtetsi shqiptare sepse shteti i tij amerikan e mbron ate me mire se kushdo,gjithsesi urime.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Apo te merr malli?????
    Nga Leda nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 07-09-2012, 01:07 PM
  2. Me merr tek ti...
    Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 16-02-2012, 04:31 PM
  3. Me merr ne krahet e tua..
    Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 13-02-2012, 11:45 AM
  4. Merr pjesė nė varrimin e tij
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-11-2009, 08:46 PM
  5. Nusja qe merr flakė
    Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 13-09-2008, 03:23 PM