Receta Gatimi

Veritas RS III shkon nė prodhim serik


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  21

  Veritas RS III shkon nė prodhim serik  Automjeti ekzotik dhe ultra-sportiv Veritas RS III i cili gjatė vitit tė kaluar ka tėrhequr vėmendjen e elitės botėrore mė nė fund shkon nė prodhim serik.
  Megjithatė, “prodhimin serik” duhet kuptuar kushtimisht, sepse bėhet fjalė pėr vetėm 30 njėsi tė cilat do ta shohin dritėn, e secili prej tyre do tė punohet me dorė nė fabrikėn nė Gjermani.

  Edhe pse prodhimi ende nuk ka filluar zyrtarisht, pesė njėsi tanimė janė shitur, tetė tjerė janė rezervuar, gjersa prodhuesi pret qė seria e plotė do tė shitet deri nė fund tė kėtij viti. Mu sikur holandezi Spyker, prodhuesi gjerman Vermot AG fillimisht ishte themeluar si markė pėr gara, e tani pas plotė pesė dekadave ngadalė po kthehet kah prodhimi i modeleve pėr rrugė.
  Veritas RS III Roadster ėshtė kombinim i elementeve futuristike dhe klasike, e ai ėshtė unik pėr faktin se bėhet fjalė pėr njė automjet me dy ulėse tek i cili ulėsja e bashkudhėtarit ėshtė e mbuluar dhe sipas nevojės mund tė hapet.  I krijuar nga karboni ultra i lehtė, Veritas RS III Roadster mban motorin 5.0 litėrsh V10 tė BMW-sė me 507 kuaj fuqi nė kombinim me marshin mekanik prej gjashtė shpejtėsish apo atė SMG automatik. Arritja e shpejtėsisė deri nė 100 kilometra nė orė nuk zgjat mė shumė se 3.2 sekonda, derisa shpejtėsia maksimale ėshtė 347 kilometra nė orė.

  Nė Vermont prodhojnė tri njėsi tė Veritas pėrnjėherė, pėr prodhimin e tij nevojiten tetė javė, gjersa njėsitė e para fillojnė nė muajin janar tė vitit tė ardhshėm.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Kjo makine si moster, ēfare pamje agresive perpara!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  kjo makin te ha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lagonda do tė hyjė nė prodhim serik
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2010, 06:45 PM
 2. Renault paraqet versionin serik tė modelit Fluence
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 20-04-2010, 11:07 AM
 3. Porsche 918 Spyder shkon nė prodhim
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2010, 09:35 AM
 4. Bugatti 16C Galibier shkon nė prodhim?
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2009, 07:38 PM
 5. Versioni elektrik i Phantom i gatshėm pėr prodhim?
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2009, 06:41 PM