15 thyerje tė rregullave brenda 11 minutash


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  15 thyerje tė rregullave brenda 11 minutash

  Receta Gatimi
  Njė italian nė Zvicėr ka vendosur rekord tė ri sa i takon numrit tė thyerjeve tė rregullave tė komunikacionit, tė cilat i ka bėrė brenda njė periudhe tė pabesueshme.
  Vikendin e kaluar italiani brenda 11 minutash ka bėrė madje 15 thyerje rregullash. 47-vjeēari sė pari kishte vozitur me shpejtėsi 160 km/h duke kaluar para policisė nė rrugėn ku shpejtėsia ishte e kufizuar deri nė 90 km/h.

  Mė pastaj ai ka thyer edhe tre rregulla duke iu afruar sė tepėrmi veturave tė tjera dhe trotuarit dhe duke tejkaluar nė vijė tė plotė.

  Gabimi i pestė, i gjashtė dhe i shtatė kanė qenė pėr shkak tė mosndalimit nė shenjėn e policisė, bllokim tė rrugės dhe mosndalim nė dritėn e kuqe tė semaforit.

  Kur ka arritur nė autostradėn pėr nė St. Gallen ai sėrish ka vozitur me shpejtėsi tė palejuar nė rrugė ku janė zhvilluar punime, ka kėrcėnuar jetėn e pjesėmarrėsve tjerė nė komunikacion dhe ka thyer edhe rregulla tė tjera.

  Kur sė fundi ka ndaluar nė njė pjesė ku rruga ishte e bllokuar, policia e ka dėnuar edhe pėr shkak tė vozitjes nėn ndikimin e substancave si dhe pėr shkak tė bisedės nė telefon gjatė vozitjes.

  “Ky person do ta marrė sėrish lejen e vozitjes herėn e ardhshme kur do tė paraqitet kometa e Halleyt”, ka bėrė shaka zėdhėnėsi i policisė nė St. Gallen

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Sa i pangopur, e ka kap paniku

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēfare po benit para 5 Minutash?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 21-11-2014, 11:03 PM
 2. Sa ore gjume beni brenda 24 h
  Nga gjendar nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 10-06-2013, 02:29 AM
 3. Humb 11 kg brenda ditės
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 06-05-2011, 08:49 PM
 4. Brenda muajit i dėrgon 660.000 SMS
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2009, 07:57 PM
 5. Brenda 24 oreve, tre te mbytur
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-08-2009, 07:30 PM