Njė ēift nga Kalifornia ėshtė tmerruar, kur pas kthimin nė shtėpi e ka parė shtėpinė e tyre tė ndarė nė dy pjesė.
Punėtorėt e komunės ishin pėrpjekur tė largonin njė lis 150-vjeēar, qė ishte nė afėrsi tė shtėpisė sė kėtij ēifti – mirėpo druri ishte tepėr i rėndė pėr vinēin e pėrdorur – i cili pasi dėshtoi, ra mbi shtėpinė e ēiftit tė ri.

Fatmirėsisht, nė ato momente askush nuk kishte qenė nė shtėpi, andaj askush nuk ėshtė lėnduar.

“Pėrjetuam njė shok tė vėrtetė, kur pamė se ēfarė kishte ngjarė mė shtėpinė tonė”, kanė thėnė Michelle dhe Kevin McCarthy, tė cilėt u kthyen nė shtėpi njė orė pasi kishte ndodhur aksidenti.