Njė aksident i rėndė tragjik ka ndodhur mbrėmjen e sė hėnės, nė aksin rrugor Fushė-Krujė-Tiranė. Pėr pasoje kanė humbur jetėn gjashtė persona.
Sipas burimeve policore, nė afėrsi tė fshatit Derven nė Laē, njė ambulance ėshtė pėrplasur me njė mjet tip Benz, me targa tė Tiranes, TR 1579 A. Sipas tė dhėnave paraprake mendohet se shkak i aksidentit ka qenė shpejtėsia tej normave tė lejuara.

Trupat e viktimave janė dėrguar nė Spitalin Ushtarak pėr tu bėrė mė pas dhe identifikimi i tyre.

Si pasojė e aksidentit ka humbur jetėn shoferi i ambulancės, Vlash Suti, ndėrsa 4 viktimat e tjera ndodheshin nė automjetin tip Benz, Ili Murati 15 vjeē, Eri Murati 17 vjeē, Indrit Kaci 18 vjeē, Florian Muzhaqi 26 vjeē dhe Artan Alushi 30 vjeē.