Receta Gatimi

Dubai, ndertesa me e larte ne bote inagurohet sot


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18

  Dubai, ndertesa me e larte ne bote inagurohet sot  Sot eshte dita kur nje tjeter rekord Guinness do te thyhet. Behet fjale per ndertesen me te larte ne bote sepse kete radhe stafeten e merr qyteti i endrrave, Dubai.

  Ndertesa do inagurohet sot. Plot 160 kate jane ndertuar ne qytetin me te bukur te Lindjes se Mesme, ndersa gjatesia e nderteses shkon ne 818 metra.

  Kjo kulle e kalon me plot 300 metra lartesine rekord qe mbahet nga kulla Taipei ne Taiwan.

  Burim: Top-channel 2010

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e mekaniku
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Venezia(ITALI)
  Postime
  64
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Shume e bukur.Ky qytet eshte nje parajs e vertet.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shum e bukur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto nga ndėrtesa mė e lart nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Arkitekturė dhe Dekor
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 11:49 AM
 2. Inagurohet “Autostrada Dixhitale” Shqipėri-Kosovė
  Nga vaaldr1n nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-11-2012, 11:22 AM
 3. Ndėrtesa mė e lartė nė botė, viktima e parė nga hudhja
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-06-2011, 09:00 PM
 4. Po fundosen ishujt e Dubai World?
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-02-2011, 08:51 PM
 5. Bur Dubai
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2007, 05:07 PM