Njė prej trendeve tė cilat i kemi vėrejtur gjatė kohėve tė fundit ėshtė paraqitja e telefonave tė menēur e tė fuqishėm, por me ēmim tė arsyeshėm. I tillė ėshtė edhe Pulse Mini i T-Mobile, i cili ėshtė bazuar nė sistemin operativ Android tė Google.
T-Mobile nė konferencėn pėr gazetarė nė kongresin Mobile World Congress nė Barcelonė ka paraqitur kėtė pajisje.

Ky telefon i menēur do tė duhet tė pėrshtatej nė mėnyrė tė pėrsosur nė strategjinė e re tė T-Mobile tė quajtur Connected Life and Connected Work. Ky telefon ėshtė bazuar nė versionin mė tė ri tė sistemit operativ Android 2.1, e veēohet pėr ekranin HVGA me diagonale prej 2.8 inē, fotoaparat me rezolucion prej 3.2 megapiksela me autofokus, memorie interne prej 300 megabajt dhe memorien maksimale pėr ruajtje tė dhėnave prej 16 gigabajt. Sa u pėrket lidhjeve, nė kėtė pajisje ofrohen Bluetooth, USB, WiFi, GPRS e HSDPA.

Dimensionet e Pulse Mini janė 106 x 57 x 14 milimetra, peshon rreth 110 gramė, gjersa bateria do tė ofrojė autonomi prej 420 orėsh nė pritje dhe 300 minuta bisedė.

Pulse Mini do tė duhej tė paraqitej nė fillim tė tremujorit tė kėtij viti, me ēmim tani pėr tani tė panjohur.

www.t-mobile.com