Receta Gatimi

KIA Optima pėr shije tė amerikanėve dhe evropianėve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  KIA Optima pėr shije tė amerikanėve dhe evropianėve  Nė panairin automjeteve nė New York Kia ka paraqitur zyrtarisht limuzinėn e re tė klasės sė mesme Sonata e cila ėshtė ndėrtuar nė platformėn e modelit Hyundai Sonata.

  Edhe pse largėsia nė mes boshteve tė dy automjeteve ėshtė i njėjtė dhe dimensionet u pėrshtaten pothuajse milimetėr pėr milimetėr, ėshtė mirė tė shihet se ato duken krejt ndryshe. Dizajni i Optimas ec nė hap me paraqitjet e fundit tė prodhuesit korean – Sorento e Sportage.
  Kur Optima tė del nė shitje, ajo fillimisht do tė paraqitet nė tregun e SHBA-ve, derisa nė Evropė do ta presim vitin e ardhshėm. Ky automjet do tė ketė motor 2.0 turbo me benzinė me 274 kuaj fuqi, motorin 2.4-litėrsh atmosferik me katėr cilindra dhe 200 kuaj fuqi si dhe motorizim hibrid tė bazuar nė motorin e njėjtė me gjithsej 209 kuaj fuqi. Tė gjithė motorėt janė tė pajisur me teknologjinė e djegies direkte, si dhe sistemin e punės variabile tė ventileve, si dhe janė tė ēiftėzuar me marsh automatik e mekanik prej gjashtė shpejtėsish. 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Shum e bukur qenka ! mua po me ngjan si me bmw

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Kurse mua me duket si Aston Martin! Gjithesesi bukur ka dale

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shije laberie
  Nga labja nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 25-03-2013, 08:49 PM
 2. 40% e evropianėve vuajnė nga sėmundjet mendore
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-09-2011, 10:21 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-11-2010, 05:33 PM
 4. Njė e treta e evropianėve nuk pinė alkool
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 10:20 PM
 5. Virusi H1N1 u merr jetėn 4 mijė amerikanėve
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 09:51 PM