Receta Gatimi

Aston One-77 pėr herė tė parė nė publik


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30

  Aston One-77 pėr herė tė parė nė publik  Super-automjeti i shumėpritur Aston Martin One-77 pėr herė tė parė ėshtė paraqitur publikisht nė rrugėt e Londrės tė premten.
  Aston One-77 futet nė lėvizje nga motori 7.3 litėrsh V12, i cili prodhon rreth 700 kuaj fuqi. Ai do tė prodhohet nė vetėm 77 njėsi, e secili prej tyre kushton afro 1.5 milionė dollarė.  Prodhuesit e kėtij automjeti tė shkėlqyeshėm kanė thėnė se gjoja kanė pranuar porosinė pėr 10 njėsi nga njė blerės nga Lindja e Afėrm.  Nė testimin e tij ėshtė dėshmuar se ky ėshtė automjeti mė i shpejt Aston ndonjėherė. Ka arritur shpejtėsinė prej 354 kilometrash nė orė. Ky automjet paraqet njė kombinim tė modeleve Vantage, DB9 e atij DBS. Peshon rreth 1.500 kilogramė, gjersa prej zero deri njėqind kilometra arrin pėr vetėm 3.5 sekonda. 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  28
  Wow shum e bukur qenka ,motori 7.3 litėrsh V12,

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Sa pamje te eger qe paska per mos te thene per motorrin!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-12-2011, 08:35 PM
 2. Murgesha del nga manastiri pėr herė tė parė pas 84 vitesh
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:42 PM
 3. Pėr herė tė parė rigjenerohet palca e shtyllės kurrizore
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 02:44 PM