Receta Gatimi

Lajme tė ēuditshme nga e gjithė bota


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 4 1234 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 68
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Lajme tė ēuditshme nga e gjithė bota

  Ēifti kinez kėrkon ta quaj vajzėn "@"

  Njė ēifti kinez po bėn tė pamundurėn qė vajzėn ta thėrrasė "@", ose mė mirė "et", sipas simbolit tė adresės sė postės elektronike.

  Prindėrit e rinj thonė se ky simbol i bėn jehonė dashurisė sė tyre pėr fėmijėn. Emri i pazakontė ka kuptim tė veēantė, veēanėrisht nė gjuhėn kineze, e cila nuk ka alfabet por pėrdor dhjetėra mijėra karaktere pėr tė prezantuar fjalėt.
  "E gjithė bota e pėrdor pėr tė shkruar "e-mail", dhe e pėrkthyer nė gjuhėn kineze do tė thotė "duaje", shpjegon babai.

  Ata shpesh e pėrdorin fjalėn "et" pėr ta shqiptuar, e cila ngjan me fjalėn kineze "ai ta", qė do tė thotė "duaje".

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Malajzi, karriera 29-vjeēare e dentistit tė rremė

  Policia malajziane ka arrestuar njė person, i cili ka praktikuar profesionin e dentistit pėr 29 vite, edhe pse nuk kishte asnjė trajnim mjekėsor dhe i trajtonte pacientėt nė shtėpi, nė njė karrige qė dikush tjetėr e kishte hedhur.

  Lidhja me profesionin dentar pėr mashtruesin nga Kuala Lumpuri, ishte gjatė viteve 1962 deri nė 1978, kur asistoi njė dentist tė ushtrisė duke i mbajtur ēantėn gjatė vizitave nė shtėpitė e punėtorėve tė plantacioneve.
  Policia ka sekuestruar ndenjėsen e viteve 1940, tė hedhur nė plehra nga ushtria malajziane nė vitin 1978.

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Ha qėllimisht xham nė restorant, padit pėr ushqimin

  Njė ēift nė Boston pranoi se ka mbledhur me qindra mijėra dollarė pagesa, pasi kanė ngrėnė qėllimisht xham nė restorante, hotele dhe ushqimore, duke i paditur mė pas.

  Ronald Evano, 49-vjeēar u shpall fajtor pėr 20 krime, komplot, mashtrim, pėrgjim, grabitje tė identitetit, pėr shkak tė pohimeve tė rreme nė lidhje me identitetin qė i ka dhėnė Sigurimeve Shoqėrore.
  Evano dhe gruaja, Mary, kanė marrė mė shumė se 200 mijė dollarė nga restorantet dhe janė nė borxh me 100 mijė dollarė me spitalet ku kanė shkuar tė mjekohen pasi kanė ngrėnė qelq.

  Nė njė rast tė vetėm kanė marrė 45 mijė dollarė nga njė restorant.

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Angli, prej 17 vitesh hanė tek “McDonald” 1 herė nė ditė.

  Mary dhe Lee Humphrey kanė ngrėnė tė paktėn njė vakt nė restorantin “McDonald” nė qytetin nė jug tė Anglisė, nė Eastbourne ēdo javė pėr gati 17 vjet”, raporton gazeta londineze “The Guardian”.

  Ēifti nė fillim ra nė dashuri me restorantin pas mbėrritjes nė Britani nga Kanadaja nė vitin ’90. Gjatė gjithė kėtyre viteve kanė bėrė tė njėjtėn porosi.
  Familja Humprey thotė se miqėsia e shėrbimit dhe atmosfera dhe bisedat i kanė tėrhequr tė shkojnė gjithnjė e mė shpesh, dhe i referohen restorantit si “zyra”.
  Por kjo familje ėshtė edhe mė e kėnaqur pasi pas gjithė kėtyre viteve nuk kanė shtuar nė peshė.

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Britani, arrestohet gjykatėsja qė dėgjon muzikė gjyqit.

  Njė gjyqtare myslimane nė jurinė popullore nė Britaninė e Madhe ėshtė arrestur dhe po ndiqet penalisht, pasi kolegėt e kanė zbuluar me kufje nė vesh.
  Gruaja, emri i tė cilės nuk ėshtė bėrė i ditur pėr arsye ligjore, ėshtė dėbuar menjėherė nga juria qė po shqyrtonte njė vrasje kur njė prej anėtarėve tė tjerė tė jurisė ka parė tė dalin telat e kufjeve jashtė shamisė sė kokės.

  Incidenti ka ndodhur gjatė njė gjyqi nė Gjykatėn Kriminale nė Londėr, ku njė burrė akuzohej se kishte qėlluar pėr vdekje me thikė bashkėshorten e tij.
  Ēėshtja ėshtė pezulluar menjėherė kur gruaja ėshtė diktuar dhe ėshtė arrestuar.
  Nėse hetuesit gjejnė provat e duhura kundėr saj ajo mund tė burgoset deri nė 100 vite burg.

  Shėrbimi i Prokurorėve tė Kurorės thotė se ka pasur raste kur njerėzit kanė marrė foto tė seancės duke pėrdorur telefona celularė brenda nė sallėn e gjyqit, por besohet se ky ėshtė rasti i parė nė llojin e vet qė pėrfshin njė gjykatėse qė dėgjon muzikė.

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Kroaci, aktori serb zihet “prej vėrteti” me aktorin kroat nė skenė.


  Njė aktor serb dhe njė kroat e goditėn njėri-tjetrin me tė vėrtetė me thika gjatė njė shfaqjeje nė teatėr.
  Edhe pse tė dy po gjakoseshin, shfaqja vazhdoi dhe askush s’i ndali, tė paktėn jo pėr njė farė kohe.

  Me qindra njerėz dolėn nga skena, ndėrsa njė gruaje i ra tė fikėt pas incidentin nė njė teatėr nė portin kroat tė Zadarit.

  Aktorėt, tė ulur nėn flamurėt e tyre kombėtarė, vendosėn duart nė tavolinė dhe goditėn drurin mes gishtėrinjve tė tyre mes thika tė vėrteta kuzhine.
  Pas pesė goditjeve tė tilla, tavolina u mbush me gjak, dhe njėrit prej aktorėve i mungonte njė pjesė gishti.
  Tė dy aktorėt, kroati Boris Kadin dhe serbi Kristian Al-Droubi, kishin nevojė tė shtroheshin nė spital pėr t’u qepur plagėt, dhe Kadin humbi pjesė tė njė prej gishtėrinjve.
  Shfaqja teatrale e quajtur “Jo si unė”, po luhej nga trupa “Via Negativa”. Ajo pėrqendrohej nė marrėdhėniet mes kroatėve dhe serbėve nė krahinėn e Kroacisė.

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Vajza nga Babrruja: I rrah gjithė tropojanėt e klasės.  Vjen nga Babrruja ēdo ditė me autobusė deri te Komuna e Parisit pėr tė grushtuar, shkelmuar, shfryrė gjithė zemėrimin e saj prej 13- vjeēareje.

  Ėshtė e forta e lagjes dhe e klasės, por nuk e ka tė lehtė me ushtrinė e tė fortėve tė Babrrusė, tė ardhurit nga Tropoja.
  Ajo vetė ėshtė nga Pogradeci dhe tregon se i ka ardhur nė majė tė hundės me ata qė e konsiderojnė atė dhe „jugsat” qullsa, prandaj po pėrgatit revanshin.

  Dhe nė fakt e ka nisur atė shumė mė herėt se tė niste tė merrej me WingTsun. Jo vetėm kundėr vajzave tropojane qė siē thotė duan tė jenė ato komandante tė klasės, por edhe djemve qė e shohin si shenjestėr tė lehtė pėr t’u ngacmuar. Klebeta Ēaushllari ėshtė shndėrruar nga vajza e urtė qė ishte deri nė klasėn e katėrt, nė „tė fortėn” e shkollės qė guxon tė ēojė mėsuesen kujdestare nė drejtori dhe tė rrahė edhe djemtė.
  Sidomos ata qė janė nga Tropoja, na thotė. Peshon vetėm 38 kilogramė, por ka njė krah tė fortė, cilėsi tė cilėn e konfirmon edhe instruktori i saj. Megjithėse deri tani ėshtė grindur pa marrė instruksione, thotė se asnjėherė nuk ka lejuar ta mundin, por do tė bėhet e pathyeshme. Sherri i fundit i saj ėshtė kur i ka dalė nė mbrojtje djalit tė dajės, tė cilin ka edhe nė klasė.

  E ėma, Dhurata, qė e shoqėron ēdo ditė deri nė leksionet e arteve marciale, tregon se shpesh i vijnė prindėr e mėsues t’i ankohen pėr Klebetėn, por nuk e mohon megjithatė qė i jep kėnaqėsi fakti qė vajza di tė mbrojė veten dhe madje edhe tė dobtit e tjerė qė ka afėr. Nė familje janė pesė vajza, pa vėlla dhe duket se mė e vogla ėshtė djali i munguar.

  Dėshira e saj ėshtė ėndėrr e parealizuar e tė ėmės, tė bėhet police. Tani sanitare, nuk ėshtė e vėshtirė qė pėrtej pamjes sė njė gruaje tė zakonshme tek Dhurata tė dallosh tė fortėn e dikurshme. Mund ta vėresh edhe nė qėndrimin dhe vėshtrimin e saj kur pozon, por vetė na rrėfen se dikur ka qenė e pathyeshme dhe se nuk ua ka kursyer dajakun as meshkujve, ndėrsa pėrmend me tė qeshur „drurin” qė hėngri njė zetorist dikur prej saj.

  Edhe tani nuk heziton t’i dalė nė mbrojtje pronave tė saj nė Babrru ndaj tė ardhurve, kur tregon bėmėn mė tė fundit me njė komshi nga Tropoja qė hyri me ēifte nė oborrin e shtėpisė sė saj dhe si arriti e vetme t’ia largonte armėn nga dora. Nėnė e bijė duken tė vendosura pėr t’i shkuar deri nė fund luftės sė tyre pėr tė realizuar ėndrrėn e pėrbashkėt, qė Klebeta tė jetė njė ditė nė krah tė tė dobtėve, nė anėn e ligjit megjithatė.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Lajme te cuditshme :o

  6 vite gjyq, 100 mijė euro gjobe

  Toreadori mė i famshėm lusitan, Pedrito de Portugal, ėshtė dėnuar me gjobėn prej 100 mijė euro pasi ka vrarė njė dem nė arenėn e Moitas, nė jug tė Lisbonės, gjashtė vite mė parė. Sipas ligjeve portugeze, nė kundėrshtim me ato spanjolle, e ashtuquajtura “vrasje nė pasdite” nuk lejohet. Ndėrsa nė Spanjė ėshtė parashikuar qė kafsha tė mund tė goditet me shpatė nė


  zemėr nė mes tė arenės. Nė Portugali demi nuk mund tė vritet pėrpara publikut, por vetėm pas “duelit”. Pas gjashtė vitesh seanca gjyqėsore ka fituar ligji kundėr toreadorit. Dhe publiku ka qenė shumė i ndarė nė gjykimin tij, disa e kanė cilėsuar tė pafajshėm, ndėrsa disa fajtor, madje edhe vrasės. Tashmė atij i duhet tė paguajė 100 mijė euro.


  Britani, kėrkon vajzėn nė tėrė botėn, kur e kishte nė tė njėjtėn lagje


  Njė baba i dėshpėruar e shfaqi foton e tij nė tė gjithė vendin vetėm pėr tė gjetur vajzėn qė s’e kishte parė prej 10 vitesh. “Michael Dick kėrkoi nė rrugėt e Anglisė dhe nė tė gjithė regjistrat zgjedhorė pėr Lizėn, 31-vjeēare”, raporton gazeta “Metro”. Kur nuk kishte gjetur gjė, atėherė kėrkon ndihmė tek gazeta “Suffold Fre e"

  Press”, e cila shkroi njė artikull nė kėrkim tė saj. Gazeta mori njė foto pėr artikullin tė Michael dhe dy vajzave tė tij, Samantha, 22-vjeē dhe Shannon 10-vjeē. Lisa, nėna e tre fėmijėve zbuloi se babai i saj 58-vjeēar po e kėrkonte kur miqtė i treguan historinė. Dhe kur ajo pa fotografinė, e kuptoi se ajo banonte vetėm disa metra larg tij.

 9. #9
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Indi, majmunėt pushtojnė kryeqytetin.

  Qendra e Nju Dehlit dhe pallatet e mėdha janė pushtuar nga majmunėt. Mė 14 mars tė vitit tė kaluar Gjykata e Lartė indiane i ka kėrkuar autoriteteve tė kryeqytetit indian tė transferojnė nė tre muaj tė gjithė majmunėt nga zonat e banuara nė zonėn natyraliste tė Asolas, por nga vėshtirėsia ata kanė kėrkuar qė afati tė shtyhet nė njė vit.

  Babuinėt kanė filluar tė hyjnė nė zyrat publike dhe ato private. Numri i kafshėve ėshtė rritur shumė. Ndėrkohė pronarėt e langurėve, majmunėt qė arrijnė tė pėrzėnė babuinėt, po pasurohen dita-ditės. Organizatat ambientaliste kanė kėrkuar qė majmunėt tė mos transferohen gjatė verės, periudha kur ata shumohen.

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Vdes prane gomarit

  Tri dite me pare, ujku qe bashkejetonte me gomarin ne fshatin Gurres te rrethit te Kurbinit, eshte rikthyer prane kafazit te tij. Nderkohe qe vizita e tij ne banesen ku ka bashkejetuar me gomarin ka qene e fundit, pasi ai ka arritur ne gjendje te rende shendetesore. Sipas Rrok Hotit, pronarit te tij, ujku ishte rikthyer para tri ditesh prane kafazit ne grahmat e fundit te jetes. Pronari ka sqaruar se ai e dyshonte nje fund te tille tragjik per kafshen jo te zakonte, per t’u mbajtur ne shtepi, pasi ujku nuk ishte grabitqar, qe te mund te gjente ushqim vete, duke shqyer kafshe te tjera te pyllit. Ujku ka qene ne gjendje te mjerueshme, aq sa as serumet dy here ne dite, te bera nga veterineri i zones, nuk e kane kthyer dot ne jete dy dite me pare.

 11. #11
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Shiten pėr 200 mijė paund pikturat e 6-vjeēares

  6-vjeēarja, Marla Olmstead, ėshtė bėrė e pasur qė nė moshė tė re duke shitur pikturat qė bėn me gishta.
  Talenti qė ende nuk arrin as njė metėrshin ka mbledhur 200 mijė paund (400 mijė dollarė) nga veprat abstrakte qė ajo bėn me duar.

  Njujorkezja vepron kėshtu qė nė moshėn 4-vjeēare, por tani njė prezantues televiziv akuzon babanė e saj se e ndihmon.
  "Pėlhura e pikturės ėshtė shumė herė mė e madhe se ajo dhe boja e hedhur vend e pa vend formon nuanca tė pėrpunuara", thotė ai.
  Edhe pse studiuesit vėrtetojnė origjinalitetin e pikturave, polemikat ende vazhdojnė.

 12. #12
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Kinė, pasagjeri "bėn dush" nė aeroplan


  Njė pasagjer i linjė ajrore kineze nga Nanning pėr nė Chongqin, e habiti stafin kur ata e gjetėn me sfungjer nė dorė nė banjėn e avionit.
  Pasagjerėt e linjės u ankuan se udhėtari po vonohej shumė.

  Njė stjuard trokiti nė derė, mė pas vuri re ujin qė dilte poshtė saj. "Na duhet ta hapnim derėn me njė ēelės, dhe pamė se burri ishte gjysmė i zhveshur", thotė stjuardi.
  "Kur ai mė pa, mė kėrkoi shampo", shton ai. Pasagjeri, Jin Sheng, thotė se ishte hera e parė qė hipte nė avion.

  "Pashė se banja kishte ujė tė ngrohtė, prandaj me qė kisha gati njė javė pa u larė, thashė tė bėja njė dush", shpjegoi ai.

 13. #13
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Kryebashkiaku boksier rreh 5 kėshilltarėt


  Njė ish-boksier, i cili tani ėshtė kryetari i Bashkisė sė Teslui-it, nė Rumani pret tė dalė nė seancėn e parė gjyqėsore, pasi ka rrahur pesė kėshilltarė tė cilėt nuk ishin dakord me planet e tij tė shpenzimeve.
  Ai ėshtė arrestuar pas denoncimit qė ata i kanė bėrė dhe rrezikon tė dėnohet jo pak. Kryebashkiaku, Iulian Florea, nga qyteti Teslui nė Rumaninė jug-perėndimore, sulmoi kėshilltarin lokal, Mircea Chirita pas njė zėnke nė lidhje me buxhetin e qytetit nė njė mbledhje tė kėshillit.

  Florea, njė ish-boksier profesionist, mė pas sulmoi edhe katėr kėshilltarė tė tjerė tė cilėt u pėrpoqėn ta ndalnin, duke i goditur me njė tė majtė tė shpejtė.
  Ai shtriu njė tjetėr kėshilltar nė tokė me njė goditje nga poshtė dhe njė tė majtė, duke e lėnė ēiftin tė tronditur me njė kombinim grushtesh.

  Pėrleshja u ndal vetėm kur njė tjetėr kėshilltar kėrcėnoi tė thėrrasė policinė, e cila mbėrriti gjithsesi.
  Tė pesė kėshilltarėt e lėnduar kanė paditur kryebashkiakun dhe kėrkojnė qė pėr krimin e kryer tė hakmerret drejtėsia.

 14. #14
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Dyqani refuzon t'i shesė verė 72-vjeēarit


  Stafi i njė supermarkate nė Britani refuzoi t'i shesė verė njė 72-vjeēari, pasi ai nuk e vėrtetonte se ishte mbi moshėn 21.

  Shitėsit e dyqanit "Morrisons" i kėrkuan Tony Ralls tė tregonte se ishte mjaft i pjekur sa tė blinte dy shishe "Cabernet Sauvignon".

  Gjyshi me flokė tė bardhė tha se nuk kishte dėshirė ta bindte se ishte mbi 21 vjeē, pasi kjo i dukej "njė pyetje koti".

  Zoti Ralls kėrkoi tė shohė menaxherin e dyqanit, nė West Kirby Wirral. Mė erdhi pėr tė thėnė: "Si tė dukem ty. Mos je gjė budallaqe?", thotė ai.
  Pensionisti doli nga dyqani vetėm pasi kishte plotėsuar formularin e ankesave.

 15. #15
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Plas sherri, shpėrndarėsi i “Coca-Cola”-s zihet me grushte me shpėrndarėsin e “Pepsi”-t.

  [color=brown]Rivaliteti i vjetėr mes “Coca-Cola”-s dhe “Pepsi”-t u kthye nė ndeshje fizike kur ditėn e djeshme njė shpėrndarės si “Pepsi”-t goditi me grusht rivalin e “Coca-Cola”-s nė fytyrė nė njė dyqan Wal-Mart nė Pensilvani.

  “Tė dy shpėrndarėsit po grindeshin me fjalė, ndėrsa po shkarkonin mallrat e tyre nė qyqanin e kontesė Indiana”, thotė policia. Kur shpėrndarėsi i “Coke”-s u largua nga dyqani, kolegu i tij e goditi nė fytyrė tri herė, duke i thyer hundėn dhe duke i lėnė shenjė nė sy”, shkruhet nė raportin e policisė.

  Deri tani nuk ėshtė ngritur asnjė padi, por policia e quajti incidentin “njė akt kriminal i thjeshtė”.


  SHBA, arrestohet shoferi i dehur i ambulancės

  Njė shofer ambulance nė Kentakin veri-lindor ėshtė akuzuar pėr ngjarje nė gjendje tė dehur tė automjetit.

  Policia thotė se shoferi kaloi dy drita tė kuqe nė semafor me njė pacient nė pjesėn e prapme.

  Kreu i policisė nė Ashland, Todd Kelley thotė se Steven Marcuk po transportonte njė pacient ditėn e djeshme kur kaloi semaforė.
  Shefi i policisė thotė se sirena e ambulancės nuk ishte ndezur ndėrkohė qė ambulanca udhėtonte me shpejtėsi.
  Menjėherė shoferi u ndal iu bėnė analizat e alkoolit dhe tė gjakut pėr tė verifikuar nėse kishte marrė substanca narkotike.
  Pacienti u transferua nė njė tjetėr ambulancė.

 16. #16
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  SHBA, dėnohet 8 vite mė vonė pėr ngjarje nė gjendje tė dehur

  Njė burrė ėshtė dėnuar me arrest shtėpie pėr ngjarje nė gjendje tė dehur dhe mbajtje droge tetė vjet pas shkeljes. Douglas Gast, 33-vjeēar u dėnua me 30 ditė burg pėr ngjarje nė gjendje tė dehur, posedim tė marijuanės nė kontenė Cumberland edhe pse letrat e akuzės kishin humbur.

  “Kujtoi se ia hodhi. Por njė ditė tė bukur i erdhi letra tė paraqitet nė gjyq”, thotė gjykatėsi Edgar B. Bayley.
  Gast duhet tė dėnohej me 23 muaj burg pasi u dėnua nė vitin 1998.

  Kur ai shkoi nė burg, autoritetet i thanė se nuk kishin dokumentet e duhura pėr ta pranuar se ato kishin humbur. *
  I dėnuari nuk do tė bėjė burg, por do tė qėndrojė nė shtėpi, me pėrjashtim tė kohės kur duhet tė shkojė nė punė.
  Manila, pushohet i tėrė rajoni se grabitet makina e patrullės

  Pesėmbėdhjetė policė janė pushuar nga puna ditėn e enjte, pasi humbėn njė prej makinave tė patrullimit qė qėndronte para stacionit tė tyre nė Manila.

  Grabitja ndodhi gjatė pasdites sė nė qytetin Quezon, kur dy policė lanė makinėn e tyre tė patrullimit me motorin e ndezur para stacionit”, thotė shefi i rajonit, Raymundo Equibal.
  Djali i njė polici nė pension, njė vizitor i rregullt i atij rajoni, hipi mbi automjet dhe shėtiti me tė nė tė gjithė qytetin.

  Policia e zbuloi automjetin tė parkuar nė garazhin e shtėpisė sė vizitorit. Equibal tha se ai urdhėroi lirimin e 15 policėve tė atij rajoni pėr shkak tė incidentit.

 17. #17
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Shitėsi i lotarive blen gjithė biletat, fiton 16 milionė dollarė


  Shumė shitės dyqanesh ėndėrrojnė tė fitojnė shumė para nga biznesi i tyre. Blair Knutshon e bėri kėtė nė njė mėnyrė origjinale. Ai bleu biletat e lotarisė tė serisė 6-49, tė cilat i shiste nė dyqanin e tij nė Gimli. Blerja e bėri tė zotin e 16 milionė dollarėve tė lotarisė.

  Ēėshtja e tij ngriti vetullat e autoriteteve tė “Western Canada Lottery Corp.”, tė cilėt nxorėn mandatin e hetimeve dhe zbuluan se veprimi i Knutson ishte i ligjshėm. “Jam njeri i drejtė, prandaj nuk u shqetėsova”, thotė ai. Kur fituesi i lotarisė ėshtė vetė shitėsi i biletave, hetuesit shohin nė historinė e personit, nėse kanė fituar apo jo ēmime tė tilla mė parė.

  Policia i pėrgjigjet alarmit, zbulon se hajduti ishte ari


  Policėt, qė iu pėrgjigjėn njė telefonate qė raportonte njė grabitje nė proces, gjetėn njė ari nė vendin e krimit. Njė rezident zbuloi shpėrthimin e derės kur u kthye nė shtėpi nė mbrėmje dhe menjėherė telefonoi departamentin e sherifit. Rreshteri Roberta Granek thotė se skuadra e policėve e rrethoi tė paftuarin dhe i tha tė dilte me duart lart.

  Atėherė kur nuk morėn pėrgjigje, u futėn brenda dhe zbuluan se i paftuari nuk ishte person, por njė ari i murrmė. Duke mos ditur ēfarė tė bėnin, njoftuan Departamentin e Peshkimit dhe Gjahut, tė cilėt e trembėn ariun dhe e larguan brenda disa minutash.

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Denohet Kryetari Bashkise per prerjen e pemes

  Firenze (Itali) - Denohet Kryetari Bashkise per prerjen e tre pemeve ne vitin 2003.

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Mesuesja amerikane 25 vjeare flirt me nje nxenes vetem 13 vjec.

  Arrestohet nga policia meksikane mesuesja shkolles messme ne Lexington, nje vend i vogel ne Nebraske, pasi ishte arratisur me nje nxenesin e saj vetem 13 vjec me akuzen abuzim mbi minorenet.

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Lajme te cuditshme :o

  Operacioni plastik edhe te shpeton jeten

  Bullgarja 24 vjecare Elena Marinova nga Sofia, ka shpetuar per mrekulli nga nje aksident automobilistik i rrezikshem per jeten. Gjithcka ka ndodhur fale dy gjinjve te saj extra large. Vajza ishte operuar prej pak kohesh nga nje kirurg estetik duke rritur gjoksin me disa numra. Askush nuk mund ta imagjinonte qe kjo nderhyrje mund t"i shpetonte jeten. Gjoksi i ka sherbyer si nje air bag i vertete. Kesaj i thone, ti perballosh problemet me gjoks.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 4 1234 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. E gjithė bota e pėlqen, vajza e saj e urren!
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2011, 08:50 PM
 2. E gjithe bota e permbledhur ne nje video
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-01-2010, 10:35 PM
 3. Reklama qesharake nga e gjithe bota
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-05-2008, 02:00 AM
 4. Lajme Flash
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-03-2008, 03:30 PM
 5. Ska lajme
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2008, 08:03 PM