Receta Gatimi

HD 2 nga HTC, edhe telefon edhe kompjuter


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29

  HD 2 nga HTC, edhe telefon edhe kompjuter

  HD 2 nga HTC, edhe telefon edhe kompjuter
  Komunikatori i prodhuesit tė njohur HTC, modeli HD2, ėshtė i bazuar nė platformėn e Windows Mobile, qė ka procesorė me shpejtėsi pune prej njė giga-herc, shpejtėsi kjo e cila ėshtė shumė afėr shpejtėsisė qė kanė procesorėt qendror nė kompjuterėt shtėpiak.  Pėr mė shumė, HD2 ka dhe ekran i cili ėshtė i ndjeshėm nė prekje dhe ka madhėsinė mė tė madhe, krahasuar me tė gjithė telefonat e tjerė tė zgjuar tė cilėt janė aktualisht nė treg. HD2 ka njė ekran me diagonale prej 10.7 cm (4,3 inē).

  Pajisja nuk ka tastierė tė jashtme, pėrveē disa tasteve kryesore, dhe tė gjitha aplikacionet pėr manipulimin e telefonit celular janė bėrė me kontakt me gishtat e dorės ose tastierės virtuale QWERTY,me tė cilėn mund tė shkruhen tekste, SMS, email, ose numrat e telefonit.

  Telefoni mbėshtetet nė rrjete GSM, EDGE dhe 3G, dhe mund tė jetė i lidhur nė internet, nė tė njėjtėn ose nėpėrmjet lidhjes Wi-Fi.


 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Shume i bukur qenka.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Degjove sikur HTC do shiste ate telefonin e fundit per 199 Dollar! Ishalla eshte e vertet!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Versioni i Lirenti.com per telefon edhe ne Pc
  Nga Nikkita nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-07-2011, 10:17 PM
 2. Noizy “ha me dy lugė”, edhe Ēiljetėn, edhe Eni Koēin
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-03-2011, 05:35 PM
 3. Edhe Google zhvillon kompjuter tablet
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 04:32 PM
 4. Motorola paraqet edhe njė telefon tė menēur
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-02-2010, 07:04 PM