Receta Gatimi

E dashur "vetja ime"....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
  1. #1
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21

    E dashur "vetja ime"....

    Une shpesh te kritikoj,kjo dhe se here pas here jam e merzitur...
    Por sot dua te te them se Ka plot njerez me te keqinj se ty,dhe se ti je thjesht 1 vajze naive qe akoma nuk ke filluar te maresh vesh nga Bota...
    Me Dashuri Une :')...

  2. #2
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    e dashur vetja ime, me kujto dhe mua

  3. #3
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    E DASHUR VETVETE...

    Ke falur gabime gati te pafalshme, ke provuar te zevendesoje persona te pazevendesueshem dhe ke harruar persona te paharrueshem. Ke vepruar sipas momentit dhe je zhgenjyer nga persona qe nuk e mendoje kurre se mund te zhgenjeheshe, por edhe ti ke zhgenjyer.

    Ke mbajtur dike mes kraheve te tu per ta mbrojtur, jeni bere mik perjete. Ke qeshur kur nuk ka qene e nevojshme, ke dashuruar,

    te kane dashuruar, por edhe te kane refuzuar. te kane dashuruar dhe nuk ke ditur si t'jua kthej dashurine....

    Ke bertitur dhe je hedhur perpjete nga gezimi. Ke perjetuar dashurine e ke bere premtime te perjetshme, por te eshte thyer zemra kaq e kaq here!

    Ke qare duke degjuar muzike e duke pare disa fotografi te mbushura me kujtime. Ke telefonuar thjesht per te degjuar nje ze.

    Je dashuruar perseri me nje buzeqeshje. Ke besuar perseri me nostalgji dhe ke patur frike te humbasesh nje person shume te vecante, te cilin ke perfunduar duke e humbur... por ke mbijetuar!

    Dhe jeton akoma! Dhe jeta nuk te lodh! Dhe ti nuk duhet te lodhesh nga jeta. JETO!...

    Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje, te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion. Te humbesh me klas dhe te fitosh me guxim. Sepse bota i perket atij qe guxon...

    dhe KJO JAM UNE...E LINDUR PER TE JETUAR...

  4. #4
    i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
    Anėtarėsimi
    May 2011
    Vendndodhja
    Nė mendjen tėnde!
    Postime
    776
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    shum teme interesante dhe bravo per textin tend erindushe..

    E dashur "vetja ime" e di qė je shum i drejtė, e di qė i ke lėnė vetes gjėra mangut pėr tja u plotėsuar tė tjėrve, madje ke lėnduar dhe veten pėr ta, duke e ditur qė askush nuk do t'ja dijė pėr ty mė nė ktė botė! e di qė dėshira jote mė e madhe ėshtė tė bėsh vetėm mirė, e di qė nuk shikon dot qoft edhe njė person tė panjohur teksa qan.. sepse tė vjen keq dhe je shum i dhimbshėm.. e di qė kur ke pranė personat qė ke mė pėrzemer fluturon nga gėzimi, e di qė e njeh shum mirė ktė botė se si ėshtė?! se cfarė "njerzish" mban ajo?! dhe prap se prap nuk mbushesh mend duke i mbajtur pranė, duke i ndihmuar e mė pas ti vet duke e pėsuar. Un tė kam thėn shum her jo... joo...!! tė lutem mos e bėj kėtė gjė! dhe e ke bėrė?! pėrse kėshtu e dashur vetja ime? pėrse nuk mė dėgjon? e din ti qė po vazhdove kėshtu do e mbysėsh veten tėnde?? hė mu pergjigj?? tė lutem mu pėrgjigj?? pėrse nuk pėrgjigjesh??

  5. #5
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Ish-vogelushja e brishte, qe dikur qendroje e lumtur ne krahet e ngrohte te babit; ti qe kishe frike te hidhje hapin e pare, por sapo e hodhe nuk mund te ndaleshe me; ti,...
    vajza qe derdhe aq shume lote diten e pare te shkolles, por me pas midis mijera fytyrash fillove te kerkoje miq; hej ti, qe pelqeje te lexoje libra aventurash, e me pas filluan te te pelqenin historite e dashurise...
    Hej ti, vajza e vogel, qe papritur fillove ta ndjeje veten te madhe, edhe pse ne te vertete ishe kaq e vogel;
    ti qe nuk i pranoje me keshillat e mamit, edhe pse kishe kaq shume nevoje per to; ti qe i besove shoqerise, e me vone kuptove se jo te gjithe ishin si ty.
    Ti, vajza e rritur qe u hodhe ne krahet e dashurise, e sigurt, e lumtur, enderrimtare dhe papritur u perplase me realitetin zhgenjeyes; ti qe ndjeve dhimbjen shkaterruese, vrasese, per ate dikush-in qe te mungonte, per ate, pa te cilin nuk kishe menduar si mund te jetohej...
    Ti, qe tani doje te ishe perseri foshnje, doje babin te te mbante ne krahe, mamin me keshillat e saja prej te rriture, qe nuk te dukeshin me aq te teperta..
    Ti, qe pikerisht tani ke shume nevoje te jesh e forte... Hej vajze, ti mund tja dalesh mbane!...

  6. #6
    i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
    Anėtarėsimi
    May 2011
    Vendndodhja
    Nė mendjen tėnde!
    Postime
    776
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Ish-vogelushja e brishte, qe dikur qendroje e lumtur ne krahet e ngrohte te babit; ti qe kishe frike te hidhje hapin e pare, por sapo e hodhe nuk mund te ndaleshe me; ti,...
    vajza qe derdhe aq shume lote diten e pare te shkolles, por me pas midis mijera fytyrash fillove te kerkoje miq; hej ti, qe pelqeje te lexoje libra aventurash, e me pas filluan te te pelqenin historite e dashurise...
    Hej ti, vajza e vogel, qe papritur fillove ta ndjeje veten te madhe, edhe pse ne te vertete ishe kaq e vogel;
    ti qe nuk i pranoje me keshillat e mamit, edhe pse kishe kaq shume nevoje per to; ti qe i besove shoqerise, e me vone kuptove se jo te gjithe ishin si ty.
    Ti, vajza e rritur qe u hodhe ne krahet e dashurise, e sigurt, e lumtur, enderrimtare dhe papritur u perplase me realitetin zhgenjeyes; ti qe ndjeve dhimbjen shkaterruese, vrasese, per ate dikush-in qe te mungonte, per ate, pa te cilin nuk kishe menduar si mund te jetohej...
    Ti, qe tani doje te ishe perseri foshnje, doje babin te te mbante ne krahe, mamin me keshillat e saja prej te rriture, qe nuk te dukeshin me aq te teperta..
    Ti, qe pikerisht tani ke shume nevoje te jesh e forte... Hej vajze, ti mund tja dalesh mbane!...

  7. #7
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Cfare eshte nje vajze?....
    Vajze eshte ajo qe para se te bjer ne dashuri thote:
    "Djali qe do te dua duhet te jet perfekt. Duhet te me doje me shum sec do e dua une. Nuk duhet te me bej kurre te derdh lot. Duhet te me kuptoj gjithmone.".....

    Dhe pasi bie ne dashuri thote:...
    "C'rendesi ka nese ai nuk eshte perfekt, perseri per mua eshte me i miri. C'rendesi ka nese nuk me do pa kushte, e dua une. C'rendesi ka nese nuk me kupton, une do e kuptoj dhe do bej qe gjerat te ndryshojne sepse nuk mund ta humb"....

    Kjo eshte nje Vajze, por jo te gjithe e kuptojne rendesine dhe sakrificen e saj!.....

  8. #8
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    Cfare eshte nje vajze?....
    Vajze eshte ajo qe para se te bjer ne dashuri thote:
    "Djali qe do te dua duhet te jet perfekt. Duhet te me doje me shum sec do e dua une. Nuk duhet te me bej kurre te derdh lot. Duhet te me kuptoj gjithmone.".....

    Dhe pasi bie ne dashuri thote:...
    "C'rendesi ka nese ai nuk eshte perfekt, perseri per mua eshte me i miri. C'rendesi ka nese nuk me do pa kushte, e dua une. C'rendesi ka nese nuk me kupton, une do e kuptoj dhe do bej qe gjerat te ndryshojne sepse nuk mund ta humb"....

    Kjo eshte nje Vajze, por jo te gjithe e kuptojne rendesine dhe sakrificen e saj!.....
    se paskam pare ket' postim... shum e ver8!!

  9. #9
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    e dashur vetja ime...me fal qe...ndonjehere...une abuzoj me shpirtin tend te qete...

  10. #10
    i/e rregjistruar 10% Maska e ErmiraVlore
    Anėtarėsimi
    Oct 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    i dashur "une" je femra me kokfort ne bot... sa her i premton vetes ndryshime... tundohesh thjesht .... nga gjerat e bukura qe te dalin perpara......si psh ..forumi...
    sa her... tenton te behesh nje kursimtare e zonja .....prap gjerat e bukura ... si rrobat... te shijshme si ... sanduicet ... ose te dashura si shoqet e ngushta ..... ta prishin mendjen ....

  11. #11
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ErmiraVlore Lexo postimin
    . ose te dashura si shoqet e ngushta ..... ta prishin mendjen ....
    hahahahahaha te sygjeroj te heqesh dor nga embelsirat(shoqet e ngushta )

  12. #12
    i/e rregjistruar 10% Maska e ErmiraVlore
    Anėtarėsimi
    Oct 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    e kam me te leht te heq dor nga leket ..... gje qe sbehet..........megjithse do e mendoj nje her .... per te par kush vlen me teper......

  13. #13
    Shqiptar 10% Maska e ergiseld
    Anėtarėsimi
    Nov 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Me fal qe u futa keshtu por me beri pershtypje ky tekst komplimente per kete tekst te bukur

  14. #14
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    e dashur vetja ime....pse dreqin nuk iken te fleshhh...neser te pret nje dit e gjat o qyqe

  15. #15
    Shqiptar 10% Maska e ergiseld
    Anėtarėsimi
    Nov 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Shpesh here njeriu i drejtohet vetvetes,si per anet pozitive ashtu dhe per anet negative qe zoterojme,i drejtohemi dhe per fat te keq asnje pergjigje,thjesht mendoj une ne c'do kendveshtrim qe i drejtohemi,duhet ta 'ngacmojme" ndonjehere veten,per te ecur me shume,edhe pse mundesia eshte e vogel,duhet te vrapojme,

  16. #16
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ergiseld Lexo postimin
    Shpesh here njeriu i drejtohet vetvetes,si per anet pozitive ashtu dhe per anet negative qe zoterojme,i drejtohemi dhe per fat te keq asnje pergjigje,thjesht mendoj une ne c'do kendveshtrim qe i drejtohemi,duhet ta 'ngacmojme" ndonjehere veten,per te ecur me shume,edhe pse mundesia eshte e vogel,duhet te vrapojme,
    mendoj se gabohesh kur thua qe nuk marrim asnje pergjigje...
    ndonjeher nuk ka bashkbiseduese me te mir se vetja jote..........esht e vetmja qe te kupton tamam.....
    megjithate kjo esht individuale.... sepse njerez te ndryshem e shohin ndryshe..
    sic vendos mardhenie me njerzit qe te rrethojn...ashtu duhet te vendosesh mardhenie dhe me veten tende.....te kesh besim...ta falesh ne gabimet qe ben....e ti japesh forca per te ec perher perpara

  17. #17
    Shqiptar 10% Maska e ergiseld
    Anėtarėsimi
    Nov 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    mendoj se gabohesh kur thua qe nuk marrim asnje pergjigje...
    ndonjeher nuk ka bashkbiseduese me te mir se vetja jote..........esht e vetmja qe te kupton tamam.....
    megjithate kjo esht individuale.... sepse njerez te ndryshem e shohin ndryshe..
    sic vendos mardhenie me njerzit qe te rrethojn...ashtu duhet te vendosesh mardhenie dhe me veten tende.....te kesh besim...ta falesh ne gabimet qe ben....e ti japesh forca per te ec perher perpara
    Pa dyshim labe,jam dakord deri diku me ty,njeriu me se pari e lidh mardhenien me vehten pastaj me te tjeret,kur thash qe nuk marrim pergjigje,e kisha per vete faktin se ndonjehere i drejtojme vetes shume pyetje,ose i kerkojme shume asaj sa ajo nuk arrin te na pergjigjet ne kohen dhe momentin e duhur,kjo eshte.

  18. #18
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    E dashur "vetja ime"...

    Se pari te them si je?......nga menyra se si shprehesh....dukesh mire!......

    doja te te thoja gjithashtu...mer disa dite pushime dhe shlodhu diku jashte qytetit....nje fundjave ne Voskopoj nuk do ishte keq...te beje ski...se ty te pelqen shume...

    e dashur vetvete hapi syt...dhe ec fli gjume se neser je ne pune!.......mjafte se ngele duke u ankuar...

  19. #19
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    e dashur vetja ime: Mas pari ma bo hallall se nuk na ka ra me fol shpesh e jemi pa rrall po me do pune e do sene po met njeri qishtu... Po t'shoh qe jasht dukesh qe je mire por brenda nuk je aspak!! Te kuptoj se si ndihesh, por duhet te mundohesh te shikosh perpara sepse e kaluara nuk kthehet me!

    E di, s'eshte e lehte, por te pakten duhet perpjekur... Jo gjithmone ne jete gjerat shkojne sic kemi deshire ne... Nga1her jeta na perball me lloj lloj sfidash te cilat duhet t'i kalojme! Duhet sepse askush nuk vjen te na ndihmoje... Vetem ne dhe ne te vetem do te perballemi me to! Kshtu qe mendo qe ke jeten para dhe qe do jetosh vetem 1 her! Mendo qe gjithmone pas nje shiu te rrembyeshem lind dielli! Ti duhet te shikosh perpara... Te arrish ne jete... Mendo per kto sa nuk eshte vone, sepse dikur mund te jete...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
    Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 08-12-2014, 01:00 AM
  2. "Metro" do te quhet "Windows 8"
    Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 11-08-2012, 09:06 PM
  3. Si Te Krijoni Nje "ICE" TEXT EFFECT"
    Nga Diu Hacker Albania nė forum Fotografia dhe Grafika
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-07-2010, 11:12 PM
  4. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM