Receta Gatimi

Si te lidhim Televizorin me Internetin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Video Si te lidhim Televizorin me Internetin

  Deri tani kemi pare Si te lidhim nje kompjuter me televizorin dhe Si te Rregjistroni Emisione,Filma,Programe nga Televizori ne Kompjuter. por...
  Por nese televizori juaj eshte i paisur me nje kart WiFi apo hyrje LAN (rrjeti)?


  Ēfare jane keto?
  Keto jan disa paisje qe mundesojne lidhjen e Televizorit me Internetin pa qene nevoja e nje kompjuteri! Ju mund te shikoni video nga youtube, mund te flisni ne skype etj direkt nga televizori juaj, mund te perdorni Twitter, ah nese e perdorni, na ndiqni ne www.twitter.com/lirenti eshte fantastik, gjithashtu mund te perdorni dhe te famshin.. facebook , nese tv-juaj ka nje program te till. Ne facebook nga gjeni tek : www.facebook.com/portalishqiptar  Bukur, por si ta kuptoj qe televizori im i ka keto paisje?
  Per ti rene shkurt, mund te pyesni ketu ne forum, duke shkruajtur MARKEN DHE MODELIN e Televizorit tuaj, e theksoj, Marken dhe Modelin.
  Marka mund te jete Samsung, Philips, Sharp, Sony etj dhe modelet Sony KDL-40CX520 TV LCD - Samsung UE40D7000 TV LED 3D 40 etj...
  Kete gje mund ta shikoni mbrapa televizorit tuaj, nese nuk zoteronin manualin ose kutin.  Wow Facebook, Twitter, Youtube?, Po si ta lidh Televizorin me Internetin?
  Nese hapat siper i keni te qarta, per te lidhur televizorin me Internetin jane keto tre mundesi:


  Opsioni i Pare - Me ate te nje Kavo LAN (Local Area Network)

  Zoteroni nje LAN, ose ndryshe kavo rrjeti te gjate mjaftueshem nga routeri/modemi deri tek kompjuteri! Konfigurimi eshte automatik.


  Opsioni i Dyte - Me ane te nje Adaptori Wi-Fi

  Nje adaptues, si ky ne figure, i ngjashem me nje memorie USB ben te mundur lidhjen pa fije te Internetit me Televizorin tuaj. Kjo mund te funksionoj nese routeri/modemi juaj eshte wi-fi kompatibel. Konfiguroni Fjalekaminin e Wi-Fi nese ka protokoll sigurie.


  Opsioni i Trete- Me ane te Wi-Fi te Integruar.
  Disa televizor, kan nje kart Wi-Fi te integruar dhe nuk eshte nevoja e paisjeve shtes. Nese routeri/modemi juaj eshte gjithashtu Wi-Fi, mjafton te shkoni tek konfigurazioni dhe te vendosni fjalekalimin per WiFi (nese ka)


  Hapi i Fundit - Finalja
  Nese ju pelqeu kjo teme, rekomandoja miqeve tuaj duke klikuar LIKE, Share ose Tweet, dhe per ēdo paqartesi, ju mirepresim!


  Per Lirenti.com Janar 2012 ReniX

  Mund te Interesojn dhe temat:
  Si te lidhim nje kompjuter PC me televizorin TV

  Si te Rregjistroni Emisione-Filma-Programe nga Televizori TV ne Kompjuter PC

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Faleminderit shum Reni per shpjegimin e detajuar !

  Une e provova ta lidh me LAN TV-n me Router, por me duhej qe ta levizja TV-n per ta ofruar afer Routerit dhe kjo pak e mundimshme ... por metoda e 2-t (pra me Wi-Fi Adapter) do te funksionoje Mbetet vetem per te blere Wi-Fi adapter.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e atis
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  14
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  si mind te lidh telefonin android me televizorin?

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga atis Lexo postimin
  si mind te lidh telefonin android me televizorin?
  nuk mund ta lidhesh ashtu si po mendon ti! Youtube ne telefon e ofron kete mundesi, nese edhe TV eshte model i ri (Smart) dhe chrome cast te ofron disa mundesi me shume.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te lidhim nje kompjuter PC me televizorin TV
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 12-09-2016, 07:51 PM
 2. LG prezanton Televizorin LED 84LM960V 84 inē
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2012, 04:02 PM
 3. Internet: Si te lidhim llogarine e Forumit me profilin e Facebook
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-04-2012, 06:07 PM
 4. 25 Menyra si te lidhim Shallin
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2012, 01:17 PM
 5. Si ta lidhim kravaten ne gjashte hapa
  Nga Kliton nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 05:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė